Vezető hírek
Tapasztalatcsere a polgármesteri munkáról
Péntek Gabriella, Zsálek-Nagy Marianna, Vigh László, Zsuppánné Horváth Mária és Varga Katalin
Vigh László 2006 óta országgyűlési képviselő. 1994-től húsz éven át volt Felsőrajk polgármestere, így korábbi a tisztségéből adódóan is jól ismeri a kistelepülések vezetőire háruló feladatokat és kihívásokat. Mint mondta, országgyűlési képviselőként is gyakran találkozik választókerületének polgármestereivel, akik sok kérdéssel fordulnak hozzá. A mai alkalom lehetőség arra, hogy kötetlenebb formában beszéljék át a polgármesteri feladatkörrel járó teendőket. A találkozót tapasztalatcserének szánja azokról a jó önkormányzati gyakorlatokról, amelyek a település intézményeinek fenntartásával függnek össze.
A felsőrajki közösségi pajtában tartott rendezvényen a település történetét és az elmúlt évek, évtizedek alatt megvalósított fejlesztéseket is szóba hozta Vigh László. Ennek kapcsán kiemelte, hogy nem minden a pénz, pótolható az kreativitással, ötlettel. Egy településen építeni lehet a helyi közösség önkéntes munkájára is. Példaként említette többek között a közösségi pajtát, melynek plafonjára a faluban összegyűjtött régi használati és mezőgazdasági eszközöket helyeztek fel. Így valóban olyan egyedi teret sikerült létrehozni, ami csak Felsőrajkra jellemző. A pajta alatt tartott rendezvényekkel úgy szintén, amelyek megszervezése nem csupán pénzkérdés. A polgármesterek figyelmébe ajánlotta, tartsák egymással a kapcsolatot, mert lehet és kell is egymástól tanulni, hangsúlyozta Vigh László.
Zsuppánné Horváth Mária, Felsőrajk polgármestere érdeklődésünkre elmondta, a járványhelyzet valóban megnehezíti az önkormányzatok gazdálkodását, de ha támaszkodnak a helyi lakosokra, illetve vállalkozókra, akkor sok minden megoldható. Felajánlásokkal, önkéntes munkával támogatják az önkormányzatot minden kérésében. Példaként említette az óvoda konyhájának felújításában, valamint a település közterei szépítésében nyújtott segítségüket.
Látogatás a helyi iskolában
Zsálek-Nagy Marianna, Sárhida polgármestere szintén fontosnak nevezte a helyi szakemberekkel és közösségekkel való jó kapcsolatot. Mint mondta, a Közép-Zala Gyöngyszemei Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület legutóbbi ülését követően már szétnézett Felsőrajkon. Sok mindenre felfigyelt, így már akkor kérte a képviselőt, ha lenne mód rá, többet is hallana a településről. Most jött el ez az alkalom, ami felért egy tudásszerzéssel. Ha a közösség praktikus ötletekkel áll elő és nem mellesleg odateszi magát, olyan dolgokat lehet megvalósítani fillérekből, amelyek a település javára válnak, vélekedett.
A polgármesterek többek között megtekintették a Suli Harmónia Alapítvány fenntartásában lévő helyi általános iskolát. Itt arról esett szó, hogyan tudták a bezárástól megmenteni anno az iskolát, melynek működtetését milyen normatívákkal és támogatásokkal tudják biztosítani azóta is.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10