Vezető hírek
Igazi rózsák terévé válik
Felújítják a Kis makrancos szobrot a szökőkúttal együtt
A részletekről a helyszínen sajtótájékoztató keretében számolt be Balaicz Zoltán polgármester, Vigh László országgyűlési képviselő, Galbavy Zoltán önkormányzati képviselő.
A polgármester felidézte, hogy az elmúlt években a tér körül már megújult a Mátyás király utca, a református templom, az evangélikus lelkészház, továbbá egy székelykapuval is gazdagodott a terület. Mint mondta, szeretnék, ha az 1756-ban épült Kálvária kápolna is új külsőt kapna majd. Ebben a temetőben nyugszik Czobor Mátyás is, aki 1918-1936 között volt a város polgármestere.
Igazi rózsák terévé változik a terület, az egész tér megújul, az új termőföldbe 2 600 tő rózsát ültetnek, lesznek új sétányok, padok, hulladékgyűjtők, kerékpártárolók. Kisfaludi Strobl Zsigmond Kis makrancos című szobra is megújul a szökőkúttal együtt -fogalmazott Balaicz Zoltán.
Vigh László hozzátette: Zalaegerszegen olyan létesítmények, beruházások és felújítások jöttek és jönnek létre, amire az országból is sokan kíváncsiak. Így egyre többen látogatnak a városba. Az országgyűlési képviselő célja, hogy minden szükséges forrást elérjenek Zalaegerszeg számára.
A Kovács Károly Városépítő Program nélkül az ilyen beruházások nem valósulhatnának meg – hangsúlyozta Galbavy Zoltán. Elmondta: sokan megkeresték a környékről, amikor elkezdődött a munka, attól tartva, hogy parkolóhelyek épülnek a területen. Mindenkit megnyugtatott, hogy a tér ismét zöld lesz és szebb, korszerűbb az eredetinél.
A kivitelező Naste-Bau Kft. ügyvezetője, Kovács Dezső megköszönte az önkormányzat megbízását és felhívta a figyelmet az egészséges környezet fontosságára.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Gázvezeték-felújítás és útlezárás a zalaegerszegi Mező utcábanHamarosan aszfaltozás kezdődik az Ady utcábanHosszú út vár a ZTE FC-reKözösen a huszadik szezonban is: Zalakerámia és ZTE KKBurkolatfelújítás Zalaegerszegen, a Hoffhalter utcábanÜnnepi kenyérszentelés a zalaegerszegi olai templombanFelavatták a Vizslapark gyermekrajz alapján készült zászlajátIngyenes egészségnap és szűrés a zalaegerszegi Dísz térenAugusztus 23-án ismét Lecsónap a zalaegerszegi piaconVáltozások a földhivatali ügyfélszolgálatok nyitvatartásában -
rovatunk hírei
Göcsej FesztiválFalumúzeum napja 2025.FESTetics ParkfesztiválÉlővilág tábor a Göcseji SkanzenbenFestetics-kastély Éjjel-nappalZALAKAROSI BORNAPOK 2025.SPAMALOT, avagy a Gyalog galopp musicalKeszthelyi BorFeszet - 33. Zalai BorcégérKrimi a javából - interaktív nyomozós városnézős sétaEgerszeg Búcsú 2025. top 10
Ideiglenesen láthatók a volt Ruhagyár homlokzatán Brád András divatrajzaiÚj névvel és külsővel folytatja működését a zalaegerszegi bevásárlópark20 évesen már életmentő a fiatal úszómesterFelavatták a Vizslapark gyermekrajz alapján készült zászlajátVárosi séta a 90 évvel ezelőtti Göcseji Hét nyomábanMóra Ferenc-díjban részesült Béres Katalin történész, főmuzeológusKacsatalálkozón járt a zalaegerszegi oldtimer tulajdonosGöcseji hét 90 címmel Zalaegerszeg első fesztiváljára emlékeznekKenyérszentelés, városi ünnepség, falumúzeum napja augusztus 20-ánMegszépülve fogadja a filmkedvelőket az Art Mozi vetítőterme