Vezető hírek
Zalaegerszegen nyitott a Héttorony Fesztivál
Angyalok a gébárti alkotóházban
A Héttorony Fesztivál 2002-ben indult útjára, ám az építész halála után Makovecz Imre emléke előtt tiszteleg; emblematikus építményeinek, valamint nívós zenei produkcióknak hoznak létre közös rendezvényeket. Az idei háromhetes, határon is átnyúló országos programsorozat az alapítónak, Kiss Ferencnek is emllket állít. Ő még az idei rendezvény tervezésében részt vett, de az események megvalósulását már nem élhette meg.
Fülöp Tibor, Kiss-Molnár István, a kézműves alkotóház vezetője és Bali Zoltán
A fesztivál Makovecz Imre utolsó tervezésében, a gébárti Boldogasszony kápolnában kezdődött. Fülöp Tibor építész köszöntője után Petrás Mária Prima Primissima- és Magyar Örökség díjas népdalénekes nemcsak gyönyörű hangját hozta magával, hanem a csángók lelkületét is, mely varázslatként ragadta magával a hallgatóságot. A dalok között néhány hagyományt is elmesélt az énekes, abból a világból, amikor „még semmi sem hiányzott az életből”, a mindennapoknak szokásrendje volt, az emberek pedig tudták, hogyan kell szakrálissá tenni bármilyen teret. Kapcsolatban álltak az Istennel és a csodákat hozták erre a világra – fogalmazott. A koncerten Pánczél Kristóf, a Pálóczi AMI egykori tanára működött közre orgonán.
Pánczél Kristóf és Petrás Mária
A program a Gébárti Regionális Népi Kézműves Alkotóházban folytatódott, ahol Makovecz Imre: Angyalok című kiállítását nyitotta meg Bali Zoltán alpolgármester. Köszönetet mondott nemcsak a környékbeli építészeti munkáiért, hanem a nevezett fesztiválba való több éves bekapcsolódás miatt is Fülöp Tibornak. Majd „angyali gondolatok”, vagyis Makovecz Imrétől vett idézetek hangzottak el, dr. Buksa Ildikó közreműködésével.
A zalai kötődése miatt korábban létrejött Makovecz-állandó kiállításhoz jól társult a mostani időszaki tárlat, melyet december 6-ig lehet megtekinteni.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit