Vezető hírek
A ballagások napja volt a szerda Zalaegerszegen
Hétfőtől a magyar nyelv és irodalom tantárggyal megkezdődnek az érettségi vizsgák
Az említett iskolák közül a Kölcsey Ferenc Gimnázium hat végzős osztályának 177 ballagó tanulója számára szerdán délután hangzott fel a hagyományos utolsó csengőszó. A magyar-angol és magyar-német kéttannyelvű 12. B osztály tanulói felsőfokú nyelvvizsgát kapnak majd június végén érettségi bizonyítványuk mellé, hiszen több tantárgyból idegen nyelven is érettségiznek.
A két emelt nyelvi képzős osztály (angol és német nyelvű) lett a nyelvvizsgák bajnoka, s közülük került ki a gimnázium legelőkelőbb elismerése, a Kölcsey-díj idei díjazottja is. Deák Jázmina igazi polihisztorként a nyelvek mellett zenében és táncban is kiemelkedőt alkotott, s minden rendezvényen méltón képviselte iskoláját. A közelmúltban pedig a francia nyelvi OKTV döntőjében a rendkívül előkelő 12. helyezést érte el – habár csak 5 éve tanul franciául. Felkészítő tanára és egyben osztályfőnöke Csallóné Horváth Adrienn volt.
A 12. A osztály négy évfolyamos általános képzésben vett részt – a diákok fele testnevelés tagozatosként, a hat osztályos képzésben pedig emelt szintű matematikai tanulmányokat folytatott 45 diák, akik a 12. K és 12. L osztály tanulói voltak 2019 és 2025 között.
Hétfőtől pedig az izgalomé és a bizonyításé a főszerep: a magyar nyelv és irodalom tantárggyal megkezdődnek az érettségi vizsgák, melyek több mint ezer zalaegerszegi végzős jövőjéről hivatottak majd dönteni.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Baloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknekMegszépül a zalaegerszegi vasútállomással szemközti terület -
rovatunk hírei
Köszöntötték az 500 ezredik ügyfeletA járműipari tesztpálya óriási lehetőségMariska udvar és Tájház Háromcsillagos balatoni strandok ZalábanElismerés, hála és köszönetSötétedés után a múzeumbanLenti Nyári EstékÖnkéntes egyetemisták érkeztek Amerikából Sportpálya és közösségi kert KispálibanMercedes G találkozó Gyenesdiáson top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiA szezon legjobbjait köszöntötte a vármegyei Kosárlabda SzövetségÍró-olvasó találkozó, majd szünet az Apáczai-tagkönyvtárban