Vezető hírek
A zalaegerszegi Mrakovics Olivér lett a Nemzet Legjobbja a WorldSkill versenyen
Az idei viadal kiemelkedő eredményt hozott, nem csak országosan, hanem Zalaegerszeg városának is. Aranyérmes és ezzel világbajnok lett webfejlesztő versenyszámban Mrakovics Olivér, aki a magyar versenyzők által megszerzett legmagasabb pontszámmal, így a legjobb eredménnyel, egyben a Nemzet Legjobbja címet is elnyerte - olvasható a verseny hivatalos magyar oldalán.
Mrakovics Olivér a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Ganz Ábrahám Technikumában tanult, jelenleg levelező hallgatója a Pannon Egyetemnek, a tanulás mellett pedig dolgozik is.
Bemutatkozásában elmondta, már egészen kicsi kora óta a programozás izgalmas világában kalandozik, az utóbbi években pedig főleg a webfejlesztés érdekelte.
- Szeretem, amikor a programozásnak nem csak a kódokban, hanem a való életben is megjelenő eredménye van. Azért is vagyok itt, mert imádom a programozást és a kihívásokat. A verseny egy nagy lehetőség számomra, hogy megmutassam, mire vagyok képes, és persze, hogy tovább fejlődhessek!
Emellett kiemelkedő teljesítményének köszönhetően bronzérmet szerzett Koncsik Zsolt, informatikai rendszerüzemeltető- és Stefán Kornél, szoftverfejlesztő versenyszámokban.
A megyeszékhelyről Vörös Balázs, víz-, gáz- és fűtésszerelő szakmában versenyzett, akik a ZSZC Széchenyi István Technikumában tanul és 700 pont feletti eredményt ért el.
Zalaegerszeg mellett Keszthelyről is voltak versenyzők, Hegyi Eszter a Worldskills 2024 versenyen szépségápolásban indult és 700 pont felett teljesített. Hegyi Eszter és Losonczi Péter a ZSZC Keszthelyi Asbóth Sándor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban tanul.
Kitűnő 700 pont feletti teljesítményért további 12 szakmákban vehettek át kiválósági érmet a magyar fiatalok:
Adamcsek Gergely / Tóth Levente Milán – kertépítő
Balogh Boglárka – ápolás és gondozás
Benczik Árpád Álmos / Németh Dávid Márk – ipari robotika
Császi Sándor / Izsó Roland – ipar 4.0
Dely Bianka – grafikus
Eszlinger Mátyás – épületasztalos
Hegyi Eszter – szépségápoló
Németh Gergő – festő
Skultéti Zita – pék
Sutus Henrietta – virágkötő
Tánczos Bence – autószerelő
Vörös Balázs – víz-, gáz- és fűtésszerelő
A résztvevő országok közül Magyarország 21 versenyszámból 15 szakmában éremmel zárt, ami az átlag érempontok alapján az előkelő 10. helyet jelentette hazánknak.
Fotó: WorldSkills.com
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
15 éremmel zárták a legfiatalabb úszók bajnokságát a Zalaco-ZÚK versenyzőiA Leicester City lesz a Zete Fieszta vendégeSzakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenHidegfront hoz felfrissülést, fejfájás, migrén jelentkezhetKét fiatal légióssal erősít a ZTE FCNyaralás fenntarthatóan, költséghatékonyanDr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnökeSkribek Alen újra ZalaegerszegenJúnius 28-án Olai Fesztivál a Göcseji FalumúzeumbanCsoportosan elkövetett rablás a Parkerdőben -
rovatunk hírei
Tavat kerülő vesebetegekSzületés heteAlsópáhoki nőnapi köszöntőSzőlőskertek védelmérőlA gyermekkori túlsúlyrólHúshagyókeddi fánkpartiÖrömmel rúgták a labdátAkarattal és felelősséggelÉvindító egészségnapVegyük kezünkbe sorsunkat! top 10
Bezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetIdén is nagy sikerrel rendezték meg a filmzenei koncertetNegyven éve végeztek: jubileumi találkozót tartottak PSZF egykori hallgatói Szakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky térenLemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaNegyvenéves Zalaegerszeg jelképe, a tulipános szökőkútKomplex népi kézműves alkotótábor a Gébárti-tónálIvóvízvezeték-rekonstrukció és útfelújítás a Landorhegy egyik legforgalmasabb csomópontjábanA pincétől a tetőig megújul a volt HEMO Zalaegerszegen