Vezető hírek
BGE: tudománnyal a gazdaságért
Innovációs és Tudásközpontot létesít az egyetem zalaegerszegi kara
Az Innovációs és Tudásközpont prospektusát drón hozta, hogy Dietz Ferenc kancellár elhelyezze az időkapszulába
Palkovics László hozzáfűzte, ez a kívánalom a BGE esetében teljesült, amit bizonyít az Innovációs és Tudásközpont létesítése is. Ez azt jelenti, hogy a BGE ellentétben más budapesti egyetemekkel, komolyan gondolta azt, hogy a fővároson kívül is lehet jól működni. A BGE valóban akar ragaszkodni ahhoz a gazdasági környezethez, ami Zalaegerszegen kialakult, és ahhoz a gazdasági ökoszisztémához, amelynek fejlődése elindult.
Bódis József, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára az egyetemek változó szerepével kapcsolatban azt emelte ki, hogy nemcsak az oktatás színvonalát, hanem a kutatási funkciókat is erősíteni kell. A BGE nemcsak erre, de a gazdasági környezet kihívásaira is jól reagált. Az elmúlt években elért oktatási eredményeivel és most a tudományos innováció erősítéssel egy új korszak kezdődhet életében.
Dietz Ferenc, a BGE kancellárja azt hangsúlyozta, hogy az egyetem a kezdetektől fogva lépést tart a digitális technológia keltette piaci igényekkel, amit jelez az is, hogy az országban elsőként indította el a duális képzést. A zalaegerszegi karnak stabil jelene van, ezért meggyőződése, hogy a nemzetközi szimulációs gyakorlati helyként funkcionáló Innovációs és Tudásközpont megbízható partnere lesz a zalaegerszegi járműipari tesztpályának, az ott megjelenő csúcstechnológiát képviselő cégeknek. A kar kulcsszerepet fog játszani a zalai innovációs ökoszisztémában, hiszen alkalmazott tudományok egyetemeként és duális képzési központként széles körűen alkalmazzák a digitális megoldásokat.
Gubán Miklós, a zalaegerszegi gazdasági kar dékánja úgy értékelt, hogy a fejlesztés hozzájárul az informatikus és közgazdász hallgatóik gyakorlatorientált ismereteinek bővítéséhez. Az újonnan kialakuló infrastrukturális adottságok biztosítják számukra, hogy a jövőben is a versenyképes szolgáltatást tudjon nyújtani az egyetem.
Vigh László országgyűlési képviselő, miniszteri biztos azt mondta: a létesülő központ jelentőségét növeli a zalaegerszegi járműipari tesztpálya közelsége is, ami miatt az egyetem annak közvetlen innovációs tudásbázisává válhat.
Balaicz Zoltán polgármester azt hangsúlyozta: a városnak rangot ad a felsőoktatás, az önkormányzat ezért minden erkölcsi és anyagi támogatást megadott ahhoz, hogy az egyetemi képzések folyamatosan tudjanak fejlődni.
A 2019/20-as tanév kezdetére készül el a barnamezős beruházás, melynek megvalósításához a BGE csaknem 694 millió forintos támogatást nyert el az EFOP pályázaton, melyhez a kormány 253 millió forint kiegészítő forrást biztosított.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Mobiltelefont lopottZTE FC: fontos győzelmet arattakTelephelyvezetőt keresnek ZalaegerszegreOltásra érkezők figyelmébe!Kisvárda-ZTE: vereség a hosszabbításban2024-ig száz helyszínen lesz fejlesztés a Kovács Károly Városépítő program keretébenTovábbi városi segítség lehetősége a vendéglátóiparnak Fejlesztésekről, tervekről egyeztettek11-es döntöttA késői hajrá, nem ért győzelmet -
rovatunk hírei
21. századi ügyféltérré alakultakKerek évfordulók, jubileumi kötetEmlékezés a kommunizmus áldozatairaKomplex kerékpáros utak és programokFolk Music Heritage: a Muravidék népzenei kincse (videóval)Nekem a fény a lényeg - beszélgetés Kaszás IldikóvalÖtvenes évek, munkástörténet, női eszményképTuristajelzések között az erdőben Húsz éves a Marosvásárhely-Zalaegerszeg Baráti EgyesületÁpolók napja - idén csak szűk körben top 10
A teraszházak újszerűséget hoztak a városbaBúcsú Nagy Lajos citerástólIsmét elkezdte az életet festeniIfjú házasok 60-on felülÚj falak közt, új padokbanA múzeumi közeg motiváltaNekem a fény a lényeg - beszélgetés Kaszás IldikóvalDokumentarista utcaképek idilli hangulatbanBokrétaünnepség a kézműves piacnálErgoterapeuta BSc képzés indul