Vezető hírek

A listavezető ellen nyert a ZTE NKK

2023. december 11. hétfő, 14:45
ZalaMedia
Az idei esztendő utolsó bajnokiján, a listavezető Zsíros Akadémia együttesét fogadta a ZTE NKK az Amatőr NB I-ben. A zalai lányok végig nagyot küzdöttek és megérdemelten nyertek.

ZTE NKK- Zsíros Akadémia Kőbánya 75-61 (21-18, 15-17, 18-14, 21-12)
Zalaegerszeg, 100 néző, dr. Popgyákunik, Kovács

ZTE NKK: Kovács 28/15, Óházy 11, Szórád 2, Ács 6, Jurkó 11, csere: Horváth Fru. 17, Szakonyi-Nagy, Péterfi, edző: Rózsás Gábor

Zsíros Akadémia: Gallyas 12, Tatár 12, Fodor 6, Tálas 4, Josepovits 19, csere: Szeles 8, Sárközi, Zwick. edző: Tatár István

Felnőtt a feladathoz a ZTE NKK, hiszen mégiscsak a listavezetőt fogadta az Ostoros Károly csarnokban. A népes szurkolótábor buzdítása mellet a lányok jól védekezve és jó ritmusban játszottak. A palánkok alatt magassági fölényben lévő vendégek- Josepovits Kinga, 196 cm- nem engedték, hogy nagy előnyt szerezzenek a hazaiak, amire megvolt többször is az esélyük (36-35).

A nagyszünet után felváltva vezettek a csapatok, majd a negyed felénél Kovács Gina hét pontjával ismét ellépett ellenfelétől a ZTE (45-39). Hullámzott a mérkőzés és a vendégek nem adták könnyen magukat és a 28. percben fordítottak (46-47). Jó hajrának köszönhetően és Kovács utolsó pillanatos hármasának, ötpontos előnnyel futhatott neki a záró negyednek a házigazda  (54-49). A záró negyed elején négy percig nem találtak a gyűrűbe a vendégek és tízpontos előnyt szerzett a ZTE NKK (61-51). A hajrában még öt pontra feljött a Kőbánya, de a végére gyors és pontos játékkal végleg eldöntötte a mérkőzést Rózsás Gábor együttese és egy nagy győzelemmel mehettek téli pihenőre.