Vezető hírek
Nagy Napsugár lett a korosztálya legeredményesebb női versenyzője
A Gyermek-korosztályban a Zalaco-ZÚK két versenyzővel vett részt: Hamusics Cecília (2011) gyorsúszásban állt rajthoz, minden távon: 50/100/200/400/800 és 1500 méteren is elindult a 4-napos verseny során, és sikerült is egyéni legjobbjait megjavítania. Legjobb eredményeit 800 és 1500 méteren szerezte, 12. helyen zárta a versenyt. Mellette Balogh Áron (2011) a fiúk versenyében 50/100 és 1500 méteren rajtolt. Ügyesen versenyezve, szintén sikerült eddigi legjobb eredményein javítani, 1500 méteren ő is a 12. helyet szerezte meg.
A Serdülő korosztály Országos Bajnokságán 5 versenyző képviselte Zalaegerszeget.
Nagy Napsugár (2008) – aki már a felnőttek között is rutinosan versenyez – ezúttal uralta a mezőnyt, gyártotta az aranyérmes helyezéseket, és megjavított két megyecsúcsot is, ezért nem is volt kérdés, hogy kiérdemelte a 2024. év legeredményesebb női serdülő úszójának járó hatalmas serleget is. Napsugár 100/200/400/800 és 1500m gyorson állt rajthoz, melyből 200m-en bronzérmet szerzett, az ennél hosszabb távokat (mindhármat) megnyerte, s ráadásul 400 és 1500 méteren még a korosztályos megyecsúcsot is saját nevére írta át! Mi több, a 400/800/1500 méteres távokon időeredménye jogosulttá tette a 2025. évi ifjúsági EB-n történő részvételre.
Aouich Meryem (2008) és Németh Emília (2009) a gyorsúszó távokon kívül 400m vegyesen is rajthoz állt, Németh Luca (2008) azonban inkább a hátúszó számokban indult. Mindhárman jó versenyzéssel a magyar mezőny első harmadában végeztek, s több egyéni csúcsot is javítottak ezen a versenyen.
További két úszónk: Sándor Sarolta (2012) és Besenczi Hella (2014) „felfelé versenyezve” inkább a tapasztalatszerzés miatt érkeztek Kaposvárra. Mindketten a gyorsúszó versenyszámokban álltak rajthoz, s jó versenyzéssel teljesítették a kitűzött célokat.
fotó: Zalaco ZÚK
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Változások a földhivatali ügyfélszolgálatok nyitvatartásábanMegújul az ivóvízhálózat és az útburkolat a zalaegerszegi Építők útjánElső Vergyálomi Versmaraton a zalaszentgróti pincesoronMesterséges Intelligencia alapú nyilvános chatbot szolgáltatást indított a vonyarcvashegyi önkormányzatHárom napig teljes útzár a Gasparich utca egy szakaszánPénzügyi tippek becsengetés előttMeghibásodott járdaszakaszt újítanak fel BazitánÚj névvel és külsővel folytatja működését a zalaegerszegi bevásárlóparkElső idegenbeli meccsére készül a ZTE FC Változatlan kerettel folytatja a ZTE ZÁÉV TK női tekecsapata -
rovatunk hírei
Göcsej FesztiválFalumúzeum napja 2025.FESTetics ParkfesztiválÉlővilág tábor a Göcseji SkanzenbenFestetics-kastély Éjjel-nappalZALAKAROSI BORNAPOK 2025.SPAMALOT, avagy a Gyalog galopp musicalKeszthelyi BorFeszet - 33. Zalai BorcégérKrimi a javából - interaktív nyomozós városnézős sétaEgerszeg Búcsú 2025. top 10
Ideiglenesen láthatók a volt Ruhagyár homlokzatán Brád András divatrajzaiÚj névvel és külsővel folytatja működését a zalaegerszegi bevásárlópark20 évesen már életmentő a fiatal úszómesterVárosi séta a 90 évvel ezelőtti Göcseji Hét nyomábanGöcseji hét 90 címmel Zalaegerszeg első fesztiváljára emlékeznekMegszépülve fogadja a filmkedvelőket az Art Mozi vetítőtermeVáltozatlan kerettel folytatja a ZTE ZÁÉV TK női tekecsapataGöcseji Hét-’90 a Göcseji Tudásközpontban isÚj útburkolaton járható a Kossuth utca egy szakasza és a Bajcsy-Zsilinszky tér déli oldalaTizennégy százalékkal többen kezdhetik meg tanulmányaikat a Zalaegerszegi Egyetemi Központban