Vezető hírek

Sopronban nyert a ZTE KK

2023. november 28. kedd, 08:50
ZalaMedia
A férfi kosárlabda NB I 9. fordulójában a Sopron KC vendégeként próbált javítani bajnoki mérlegén a Zalakerámia ZTE KK együttese. Mindkét csapat nagyon akarta a sikert, végül a győzelmet a jobban hajrázó ZTE-nek sikerült megszereznie.

Két vereség után nyert újra a ZTE KK

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 71-76 (22-20, 25-21, 14-19, 10-16)
Sopron, JV: Kapitány, Győrfy, Ádám

Sopron KC: Nichols 29/15, Griffin 6/6, Meszlényi 2, Da Silva 8, Molnár 14. csere: Archibald 8/3, Csendes, Scholl, Sitku 4, Fazekas. Edző: Baksa Szabolcs

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 16/6, Csátaljay 7/6, Green 2, Lekunas 2, Ostojic 18, csere: Németh 10/6, Keller 8/6, Mishula 2, Tóth 11, Csuti. edző: Lubomir Ruzicka

Kiegyenlített játékot hozott a találkozó, ahol az első negyedben két ponttal a hazaiak vezettek. A Sopront Nichols vitte a hátán, míg zalai oldalon Ostojic jeleskedett a pontszerzésben. A félidő hajrájában 39-40-re átvetet a vezetést a ZTE, de hazaiak újítani tudtak és hat ponttal elléptek a nagyszünetre (47-41).

A folytatásban sokkal koncentráltabban játszottak a vendégek és nem engedték, hogy ellenfelük ellépjen (61-60). A záró negyedben Németh Ákos jó védekezése és hárompontosai hoztak új lendületet a ZTE játékába és a hajrában nyolc pontos előnyt szereztek. A Sopron próbált visszajönni a meccsbe, de már nem sikerült ledolgozni hátrányukat, így a ZTE két vereség után újra nyerni tudott.

Szombaton, hazai pályán folytatják a kék-fehérek, amikor 18 órától a DEAC csapatát fogadják a Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnokban.