Vezető hírek

Fontos három pontot szerzett idegenben a ZTE FC

2023. október 08. vasárnap, 12:28
Szöveg, fotó: ZalaMedia
A labdarúgó NB I 9. fordulójában Mezőkövesden vendégeskedett a ZTE FC. Mindkét együttesnek rettentően fontos volt, hogy megszerezze a győzelmet, ami végül a zalaiaknak sikerült.

Mance duplája kellett a ZTE FC sikeréhez

A ZTE FC az első perctől letámadta ellenfelét és próbálta hibázásra kényszeríteni. A 2. percben közel állt a gólszerzéshez a ZTE, de Mance lövését Piscitelli bravúrral védte. A Mezőkövesd csak kontrákból tudott veszélyeztetni, de Gyurján jól védte a vendégek kapuját. A 34. percben megszerezte a vezetést Boér Gábor együttese. A bal szélen Mance futott el egy remek indítással és befelé cselezve 16 méterről, Piscitelli felett a kapuba tekerte a labdát (0-1).

A nagyszünet után harcosabban játszott a Mezőkövesd, de a zalai védelem jól állta a sarat. A ZTE volt közelebb az újabb gólhoz, de a 67. percben mégis a  hazaiak egyenlítettek. Egy jobb oldalról középre tekert labdát Evangelou mentés helyett a saját kapujába fejelte (1-1). A 85. percben Croizet futott el a jobb oldalon, visszapasszolt Meshacknak, aki tovább játszotta a labdát Mancéhoz, aki 8 méterről a kapuba lőtt, megszerezve a vezetést a ZTE-nek, ami végül a három pontot is jelentett a vendégeknek.

A ZTE FC győzelmével lélegzetvételnyi előnybe került a kiesés ellen küzdő Mezőkövesddel, és Kisvárdával szemben.

Mezőkövesd-Zsóry FC - ZTE FC 1-2 (0-1)
Mezőkövesd, 1800 néző. Jv: Pintér

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai K., Zahary (Molnár), Lukic, Pillár, Nahirnij (Filip) - Illés (Brtan), Cseke, Vajda (Cseri)- Babunski (Ugrai), Drazic. Vezetőedző: Kurttor Attila.

ZTE FC: Gyurján - Todoroski (Huszti), Evangelou, Csóka, Medgyes (Szalay)- Szendrei, Sankovic, Bedi - Spoljaric (Meshack), Mance, Croizet. Vezetőedző: Boér Gábor.
Gólszerzők: Evangelou (öngól), illetve Mance 2.