Archivum
Több százan az állásbörzén
Több mint félszáz munkaadó és nyolcszáz álláshely várta a munkát keresőket az idei állásbörzén Keszthelyen. A Balaton Színházban előbb munkaadói fórumot tartottak, majd a munkáltatók bemutatkozását követően egyénileg is tájékozódhatott mindenki az őt érdeklő munkalehetőségekről.
Az álláskeresők szinte zsúfolásig megtöltötték a keszthelyi színházat a márciusi állásbörzén. A rendezvény munkaadói fórummal kezdődött, ahol a Nyugat-dunán-túli Regionális Munkaügyi Központ főigazgatója, Kiss Ambrus számos fontos tudnivalót, adatot közölt a jelenlévőkkel: tájékoztatást adott a hazai és az Európai Unió által kínált pályázati lehetőségekről, a foglalkoztatást segítő kormányzati intézkedésekről.
Elhangzott az is, hogy minden igyekvés ellenére a keszthelyi térségben minden eddiginél több, mintegy 2370 álláskeresőt regisztráltak. Kapcsándy Máriától, a központ keszthelyi kirendeltség-vezetőjétől megtudtuk, hogy, mivel többen vannak olyanok is, akik nem keresik meg ilyen jellegű problémájukkal az illetékes kirendeltséget, a munkanélküliek száma még ennél is magasabb lehet.
A programon külön-külön bemutatkoztak a jelenlévő munkáltatók, majd ki-ki felkereshette az őt érdeklő álláslehetőséget meghirdető cég képviselőjét, aki a helyszínen részletes tájékoztatást adott a munkát keresőknek. A korábbi évektől eltérően ezúttal több munkáltató keresett magasabban kvalifikált munkaerőt. A tapasztalatok alapján azonban ilyenkor főleg a szezon idejére lehet munkalehetőséget találni, így az elhelyezkedők gondjai gyakran csak átmenetileg oldódnak meg.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
ZEGINFO: Bali Zoltán és Gecse Péter sajtótájékoztatója a közgyűlési döntésekrőlBelvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére -
rovatunk hírei
top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért