Archivum
A Kormányablakokban is lehet
Az Új Széchenyi-terv Magyarország talpra állásának, megújulásának és felemelkedésének fejlesztéspolitikai programja. Elindulásának legfontosabb elemei a kitörési pontok alapján meghirdetett pályázatok, a közös célokat megvalósító nemzeti programok. Ez utóbbiak bejelentését fokozott várakozás előzte meg, mivel a 2001-ben elindított Széchenyi-terv abban az időben reményt adott az országnak a felzárkóztatásra.
Sikerre számíthat az Új Széchenyi-terv
Az Új Széchenyi-terv induló csomagjában 93 pályázat szerepel 1100 milliárd forint értékben. Középpontban a foglalkoztatás dinamikus bővítése, a pénzügyi stabilitás fenntartása, a gazdasági növekedés feltételeinek megteremtése és a versenyképesség áll. Zala megyében az elmúlt hónapban több – az Új Széchenyi-tervvel kapcsolatos – fórumot tartottak, ahol a pályázati lehetőségekkel ismerkedhettek a cégek és vállalkozások.
A foglalkoztatás témakörében négy pályázati kiírás történt mintegy 67,3 milliárd forint összértékben. A gyógyítás és egészségipar kitörési pont keretében 23 konstrukció indul összesen 31,1 milliárd forint értékben.
A közlekedésfejlesztés területén 25 pályázati kiírás történt, az összérték 641,7 milliárd forint. A vállalkozásfejlesztés 18 pályázati kiírása 171 milliárd forintot tartalmaz. Kutatásra, innovációra 7 pályázatot hirdetnek meg összesen 72,7 milliárd forint értékben. Az Új Széchenyi-terv pályázatainak részletes megismertetésére több forrás is rendelkezésre áll.
A január elsején felállt Zala Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, Rigó Csaba arról tájékoztatott: új feladatként kapták, hogy a kormányablakokban segítsenek tájékozódni az állampolgároknak az Új Széchenyi-terv pályázatairól. S hogy milyen kérdésekkel lehet felkeresni ez ügyben a Kormányablakokat?
– Bármilyen kérdéssel, amely a kormány új fejlesztéspolitikájához kapcsolódik, és amely az Új Széchenyi-terv pályázati rendszerben ölt testet. Például azzal, hogy a nemzeti konzultáció eredményeként milyen ésszerű változásokat vezetett be a kormány az egyszerűbb szabályozás, a bürokrácia csökkentése, a rövidebb adatlapok, az elektronikus pályáztatás, az egyszerűbb nyilatkozattétel, a rövidebb elbírálás és a gyorsabb kifizetések területén.
Ugyanakkor azok a szokásos kézenfekvő kérdések is előfordulnak, mint: a „Kik pályázhatnak?“, „Mekkora a támogatás mértéke?“, „Mikortól lehet pályázni?“ vagy egy bizonyos célra „Melyik pályázati programba érdemes benyújtani a pályázatot?“. Túlnyomórészt az újonnan létrejövő vállalkozások számára nyújtotta lehetőségekről is érdeklődnek az Integrált Kormányzati Ügyfélszolgálatokban, ahol kormánytisztviselő munkatársaim készséggel állnak az állampolgárok rendelkezésére – válaszolta Rigó Csaba.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
A Városi Ügyfélszolgálati Iroda tájékoztatásaMájus 25-én gyermeknap a VizslaparkbanDiáknapot szerveztek a Deák-technikum tanulóiZEGINFO: Bali Zoltán és Gecse Péter sajtótájékoztatója a közgyűlési döntésekrőlBelvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázat -
rovatunk hírei
Mertek nagyot tenni!Vonósok, pengetősök közelségébenA lengyel filmrendező emlékéreIrathalmazból levéltárJátszótér a múzeumbanSikeres diákfotósokIsmét szüreti vigasságNegyven éves a közgazdász képzésAz epikus szerző és a meseíróCsak Rómeó és Júlia top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólOrgona-trombita koncert Zalaegerszegen és NagykapornakonRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért