2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Nagy előnyt adtak ellenfelüknek

2018. március 12. hétfő, 13:38
Zalakerámia ZTE KK - Falco Vulcano Energia KC Szombathely 76-81 (15-21, 16-23, 25-18, 20-19). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2000 néző. Jv.: Cziffra, Frányó, Jakab.

ZTE: Kinney (16), Vaughn (17/12),  Benke (15/3), Szabó (8/6), Radics (13). Csere: Horváth Á. (5/3), Mohácsi (2), Mikovics. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Falco: Govens (17/12), Perl (8/3),  Váradi (16/12), Boriszov (17/3), Taylor (10). Csere: Tóth N. (8), Norfleet(5/3), Pusthavar. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Kosárváltás után gyorsan meglépett a vendégcsapat (4. p.: 4-10). A hazai játékosok rendkívül pontatlanul dobtak. A vendégek sem villogtak, de többször  a gyűrűbe találtak. A ZTE mindössze 33 százalékos pontossággal dobott az első tíz percben. A második játékrészben  is a vasiak akarata érvényesült. Jóval pontosabban dobták a  3 pontosokat, a palánkok alatt pedig kihasználták testi erejüket és magassági fölényüket. A negyed közepén már tíz ponttal vezettek (15. p.: 20-30). A negyed hajrájában  három vendégtripla után már 13 pontra nőtt a Falco előnye. Fordulás után sem tört meg a vasiak lendülete, a negyed közepén már 20 pont volt  a különbség a két csapat között (25. p.: 37-57). Aztán Benke betörései és Horváth Á. triplája után csökkent a hátrány. A záró tíz percre nyílt lett a találkozó (32. p.: 61-64).  Küzdött, hajtott a ZTE, volt egy pont is a két csapat között (35. p.:67-68). A negyed záró öt percében négy percig mindössze két pontot dobott a ZTE, ami döntőnek bizonyult, a Falco bebiztosította győzelmét. Huszonöt percen át a vendégek akarata érvényesült, utána nagyot küzdött a zalai csapat, de fordítania nem sikerült.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk. A taktikai fegyelem hiányzott.  Fordulás után már jól játszottunk, de a felzárkózás sok energiánkat emésztett fel.

Szrecsko Szekulovics, a Falco edzője: - Ellentétes félidőket láthattak a nézők.  Az elsőben nagy előnyt szereztünk, túlzottan is megnyugodtunk. A ZTE visszajött a mérkőzésbe, de megakadályoztuk, hogy átvegye a vezetést.