2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

A bravúros győzelem pályaelőnyt ér

2018. április 02. hétfő, 17:17
CMB Cargo UNI Győr - ZTE NKK 67-72 (21-24, 19-15, 20-17, 7-16). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Győr, 200 néző. Jv.: Cziffra, Tőzsér, Söjtöry.

Győr: Fields (13/3), Török (9/3), Nagy-Bujdosó, Robinson (8), Goree (15). Csere: Stepanova (3),  Simon Z. (8/6), Czank (6), Laklóth (3/3), Varga Zs. (2). Vezetőedző: Sandro Orlando.

ZTE: Koziar (23/9), Gorjanácz (9/6), Kovács G., Hegedüs-Őri (4), Parker (8). Csere: Pavel (21),  Gáspár-Szalay (7/3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A ZTE-ben a sérült Jeffery ezúttal sem lépett pályára. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok (5. p.. 13-12). A félidő hajrájában érték utol ellenfelüket  a vendégek (8. p.: 16-16), a akiknek pontjaiból  Koziar tizenkettőt szerzett.  Gáspár-Szalay 3 pontosával  tíz perc után megszerezte a vezetést a ZTE, sőt a második negyedben is egy ideig előnyben volt (17. p.. 31-37). Védekezésbeli kihagyások után fordított a Győr.  A harmadik negyed is nagy csatát hozott, javarészt a  házigazdák vezettek (30. p.: 60-56).  A záró tíz perc elején Koziar bedobott egy  hármast, Pavel egy duplát és már ismét az egerszegiek vezettek. A vendéglátók öt perc alatt mindössze két pontot dobtak, de a ZTE sem célzott jól, így nem tudott ellépni ellenfelétől. Rendkívül izgalmasan alakult  a hajrá, a 38. percben 67-67 volt az állás, ettől kezdve azonban csak a ZTE  dobott pontot. Gorjanácz  3 pontosa a kegyelemdöfést jelentette a Győrnek.

A ZTE végig összeszedetten, jól védekezve játszott és remek hajrával értékes győzelmet aratott, ami pályaelőnyt jelent a rájátszásban.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: -  Nagyon készültünk a Győrből, arra törekedtünk, hogy a Magyar Kupa mérkőzésen előforduló hibákat ne kövessük el. Bíztunk a sikerben, amit sikerült megvalósítanunk. Győzelmünk pályaelőnyt ér a DVTK ellen.