2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

A dobópárbajt hazaiak nyerték

2018. április 26. csütörtök, 19:56
Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű Paks 106-90 (26-27, 28,28, 25-18,27). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Zalaegerszeg, 1000 néző. Jv.: Kapitány, Győrffy, Boros.

ZTE: Kinney (22/12), Vaughn (26/24),  Benke (15/3), Szabó (3), Radics (20). Csere: Mikovics (11), Horváth Á. (9/3),  Kis, Mohácsi. Vezetőedző Bencze Tamás.

Paks: Hinds (10/6), Ruják (8/6),  Barnies (5/3), Eilingensfeld (14), Guinn (11/9), Csere: Tarant (25),  garamvölgyi (6/6),  Medve (6/6), Gulyás (3/3),  Ogunyeri (2). Vezetőedző: Schmidt Béla.

A ZTE-ben a sérüléssel bajlódó Kinney vállalta a játékot. A találkozó elején jól elkapta a ritmus  a hazai csapat és vezetett is (4. p.: 13-8). A védekezése  azonban a negyed második öt percére visszaesett, a Paks felzárkózott és átvette  a vezetést (8. p.: 17-23). Egy jó sorozattal visszakapaszkodott a ZTE (9. p.: 26-25). A második tíz perc Vaughn hármasával kezdődött, de hiába vette vissza vezetést a zalai csapat, a védekezése szellős volt, így a  Paks ismét fordított (17. p.:43-47). Vaughn már 4 triplánál járt, pontjai sokat értek a gyengén védekező zalai csapatnak. Egyik gárda sem lehetett büszke védőjátékára, mindkét oldalon sok hárompontos esett.

A nagyszünet után a hazaiak védekezése kezdett jobban összeállni. A hárompontosak is jobban mentek zalai oldalon. Vaughnnak a mérkőzés végéig 9 kísérletéből nyolc célba ért, döntő módon hozzájárult  a hazai sikerhez. (27. p.:76-66) . A vendégek a záró 10 perc elején még felzárkóztak hat pontra, ezzel el is lőtték puskaporukat. (31. p.: 82-76) Megrázta magát a ZTE, és a negyed közepén már 95-81-et mutatott az eredményjelző. Radics zsákolta be  a 100. pontot, a végén teljesen szétesett a Paks, a ZTE biztosan nyert.

Fontos mérkőzést nyert meg a ZTE, sikerét annak köszönheti, hogy fordulás után valamivel jobban védekezett, mint ellenfele.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Örülök a sikernek, az első félidőben semmit nem valósítottunk meg védekezésben, amit elterveztünk. Szünet után fegyelmezettebbek voltunk, egy jól dobó csapatot győztünk le.

Schmidt Béla, a Paks vezetőedzője: - Hiába játszottunk időnként jól, nagyok voltak játékunkban a hullámvölgyek.  Ilyen teljesítménnyel Egerszegen nem lehet nyerni.  A folytatásban az utolsó lehetőségig küzdünk.