Rövidhírek
A fa útja a termékig a Göcseji Tudásközpontban
Kiállítás és kerekasztal-beszélgetés a fáról
A tárlaton a SmartWood fából készült termékeit – többek között faliképeket, falburkolatokat, asztalokat, kisebb tálalókat, konyhai vágólapokat, tálalólapokat és más használati tárgyakat láthatnak a betérők.
A megnyitón Sümeginé Horváth Anita, az intézmény igazgatója köszöntötte a résztvevőket. Mint mondta Zala megye az ország egyik legerdősebb megyéje, nem csoda, hogy a fa a néphagyományokban is gyakori szimbólum. Emellett természetesen már eleink is sokféle használati tárgyat készítettek belőle. A fa máig érték, mi sem jelzi ezt jobban, mint a mostani bemutató. A kiállító cég jóvoltából (Inter Gép Kft.) végig kísérhetjük a fa életének folyamatait: a telepítéstől kezdve a megmunkáláson át egészen a tárgyakon keresztüli újjászületésig.
A kiállítást Bali Zoltán alpolgármester ajánlotta a látogatók figyelmébe. Többek között elmondta: napjaink fogyasztói társadalmában, amikor szinte minden terméket az ajtónkig szállítanak, örömteli látni a kézműves remekeket. A most bemutatkozó zalai cég évek óta végzi tevékenységét, saját erdővel is rendelkeznek, így valóban a telepítéstől a gyártásig kísérhetjük végig a fa útját. A bemutatott faipari tárgyak pedig azt jelzik, hogy van helye a kézművességnek a 21. században is.
A rendezvényen Koronczi László cégtulajdonos mondott rövid ismertetőt. Az eseményt pedig egy szakmai kerekasztal-beszélgetés zárta, melyen a faipari szektor meghatározó szereplői vettek részt.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Baloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknekMegszépül a zalaegerszegi vasútállomással szemközti terület -
rovatunk hírei
Baloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknekMegszépül a zalaegerszegi vasútállomással szemközti terület top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiA szezon legjobbjait köszöntötte a vármegyei Kosárlabda SzövetségÍró-olvasó találkozó, majd szünet az Apáczai-tagkönyvtárban