A gyenge védekezés és támadás vereséget ért

2021. március 28. vasárnap, 18:32
Szerző: Bedő István
Sopron KC – Zalakerámia ZTE KK 102-85 (25-26, 29-21, 26-16, 22-22)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Sopron (zártkapus találkozó). Jv.: Kapitány, Fodor, Major.
Sopron: Elmore (17/3), Thompson (4), Fazekas (7/3), Jogela (30), Padgett (13). Csere: Borisov (17/9), Takács (9/9), Halász (4), Supola (1), Bagó, Sitku, Werner. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.
ZTE: Duren (18/6), Wiggs (12), Bonifert(11/3),  Szabó(18/3),  Vuko (7/3). Csere: Donaldson (12/3), Völgyi (4), Simon (3/3). Vezetőedző: Heinrich Róbert.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén inkább a ZTE számára volt tétje a találkozónak. Zalai siker esetén elléphettek volna a kieső helyen tanyázó Jászberénytől. A soproniak a mérkőzés eredményétől függetlenül már a felsőházban folytatják a bajnokságot. Az első 10 percben fej-fej mellett haladt a két csapat, váltott vezetés mellet. A védekezéssel egyik csapat sem törődött. A második negyedben még egy darabig tartotta a lépést a zalai alakulat. Boriszov beállása után meglépett a Sopron. A hazaiak légiósa tíz perc alatt 12 pontig jutott. (20. p.: 54-47). A harmadik negyedben roppantotta össze ellenfelét a hazai csapat. A ZTE főleg támadásban esett vissza. Húsz pont lett a különbség a két csapat között. (29. p.: 78-58). A záró tíz percben már lazán játszott a hazai csapat. A zalaiak egyszer még 12 pontra felzárkóztak (32. p.: 80-68). A Sopron megrázta magát és ismét jelentős előnyre tette szert, Padgett dobta a 100. pontot.
A hazaiak biztosan nyertek a gyenge teljesítményt nyújtó ZTE ellen.