2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

A harmadik hosszabbítás döntött

2018. május 19. szombat, 18:53
Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 107-104 (29-12, 16-21, 13-22, 18-21, 11-11, 6-6, 14-11)NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért, második találkozó. Zalaegerszeg, 1900 néző. Jv.: Cziffra, Kapitány, Győrffy.

ZTE: Kinney (33), Vaughn (20/9), Benke (14), Szabó (18/6), Radics (7). Csere: Mohácsi (12/6), Horváth Á. (3/3), Kis, Mikovics, Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Falco: Govens (24/6), Váradi (14/6), Perl (10), Tóth N. (10), Boriszov (2). Csere: Taylor (4), Pustahvar (14/6), Norfleet (26/6). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

A Szombathelyen nagy lehetőséget hagyott ki a ZTE, így a hazai találkozón győzelmi kényszer alatt játszott. Ez nem okozott nehézséget a mérkőzés elején. Nagyszerűen kezdett a zalai csapat, jól védekezett és volt ritmusa támadó játékának.Az első negyed után 17 ponttal magabiztosan vezetett.

A második negyedben már éledezni kezdett a vasi együttes (15. p.: 34-20). A zalai csapatnál csökkent a dobások pontossága és volt több eladott labda is. A nagyszünetben így is biztosan vezetett.

Fordulás után még rátett egy lapáttal a zalai együttes (22. p. 52-33). Sokan úgy gondolták, eldőlt a találkozó. Másképp vélekedett erről a Falco. A ZTE játékosai öt perc alatt két pontot dobtak és a vendégek tíz pontra zárkóztak fel ( 25. p.: 54-44). A vasi csapat szárnyalása tovább folytatódott. A ZTE támadásban elvesztette azt a bizonyos fonalat, s a 32. percben már a vendégek vezettek (60-62). Ettől kezdve fej-fej mellett haladt a két együttes. A hajrában Kinney három büntetőt is rontott, így jött a hosszabbítás. Az elsőben három percig a Falco vezetett, a ZTE fordított, de a vendégek ismét egyenlítettek. A második öt perc kevés kosarat hozott, végére maradt a döntetlen. A harmadik öt percben már öt ponttal vezetett a Falco (95-100) és győztesnek látszott. A ZTE azonban nem adta fel, Szabó jól büntetőzött a végén és meglett a győzelem.

A ZTE csak magát okolhatja a szoros mérkőzésért, 19 ponttal is vezetett, mellette játékosai 10 büntetőt hagytak ki, ami kis híján megbosszulta magát. Ezzel együtt nem mindennapi mérkőzést láthattak a nézők.

A három győzelemig tartó páros csata állása 1-1.

Bencze Tamás, a ZTE edzője: - Óriási tartásról tettünk tanúságot. Amikor visszajött a mérkőzésbe a Falco, top találkozó lett az összecsapás. Nagyon örülök a győzelemnek.

Szrecsko Szekulovics: - Gratulálok a ZTE-nek. A találkozó végén sok apró dolog döntött. A mai mérkőzésen a hazaiaknak nagyobb szerencséje is volt.