2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

A harmadik negyeden múlt

2017. április 17. hétfő, 17:33
Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK 81-64 (23-17, 16-20, 25-12, 17-15). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés az 5-8. helyért. Miskolc, 900 néző Jv.: Pozsonyi, Balogh, Sallai.

DVTK: Czank (20/12),  Rasheed (20/9),  Szécsi (13/9), Horváth B. (2),  Jovanovics (4). Csere: Tomlinson (20),  Győri (1),  Gorjanácz (1),  Vörösházi, Adamecz. Vezetőedző: Maikel Lopez.

ZTE: Nagy D. 14/6),  Gáspár-Szalay,  Burkholder (20/6),  Bays (18/3),  Hegedüs-Őri (4/3). Csere:  Horváth Zs. (8),  Böröndy V., Böröndy D,  Orsó, Jurkó. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A ZTE szerette volna meglepni a két amerikai légiósát elküldő miskolciakat. Jól is kezdte  a találkozót (4. p.: 3-6).  A hazaiak fokozatosan vették át a játék irányítását (8. p.:20-14). A második tíz percben még egy ideig tartott a  DVTK lendülete ( 13. p.: 29-20). A zalaiak nem adták fel és remekül hajráztak  a nagy szünetig, két pontra  csökkentve hátrányukat (20. p.: 39-37).

A harmadik negyedben  szigorított védekezésén  a hazai együttes, a zalaiak támadásban elbizonytalanodtak, mindössze 12 pontot szereztek. A házigazdák elhúztak és eldöntötték  a mérkőzést . A záró  tíz percben már nem sikerült visszakapaszkodnia a ZTE-nek, biztosan nyertek  a hazaiak.

A zalaiak az első félidőben jól tartották magukat, de  a harmadik negyedbeli kihagyásért nagy árat fizettek.

A két győztes mérkőzésig tartó páros csata állása 1-0 a DVTK javára.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzés elején jó ritmusban támadtunk, s bár sok volt  az üres dobásunk, ennek ellenére az első  félidőben jól tartottuk magunkat. Fordulás után lanyhult  a védekezésünk, amit jól kihasznált  a DVTK és megnyerte  a mérkőzést.