A második félidőben döntött a vasi csapat

2021. március 10. szerda, 22:32
Szerző: Bedő István
Egis Körmend – Zalakerámia ZTE KK 97-80 (22-27, 23-15, 29-18, 23-20)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Körmend, (zártkapus találkozó). Jv.: Tőzsér, Frányó, Boros.
Körmend: Taylor(17),  Oroszi,  Thames(9/3), Simons(17/9), Mócsán (11/9). Csere: Ferencz (8),Takács (4), Ireland(21/6),   Németh(6) Tóth N. (4)   Vezetőedző: Antonis Constantinides.
ZTE: Duren (10),  Wiggs (12/3), Bonifert (6), Szabó (18/9), Vuko(2). Csere: Donaldson(4), Gleen(22), Polster(3/3) Simon(3/3), Antóni, Völgyi. Vezetőedző: Luca Bechi.

A két szomszédvár rangadóján a ZTE kezdett jobban. Szabó álomszerűen dobott a ZTE első kilenc pontját szerezte (3. p.: 2-9). Lassan kezdte felvenni a találkozó ritmusát a vasi csapat, egyenlített. (6. p. 15-15). A negyed hajrája ismét a zalaiaké volt (10. p.: 22-27). A második negyed elején még tartott a vendégek lendülete. A ZTE jól dobott (12. p.:24-32). Egy hazai időkérés után lendületbe jött a Körmend (14. p.: 32-32).  A folytatásban több labdát adott el a ZTE, a támadások is pontatlanabbá váltak, fordított a hazai csapat (20. p.: 45-42). A nagy szünet után tovább tartott a Körmend lendülete (25. p.: 64-50). A ZTE támadó játéka esett vissza, de védekezésben sem volt toppon a zalai csapat. (35. p.: 85-69). A mérkőzés hajrájában  hosszú sérüléséből felépülve pályára lépett Antóni a zalai csapatban.
A ZTE az első félidőben még jól teljesített. szünet után biztosan nyert az erősebb kerettel rendelkező vasi csapat.