2024.04.18., csütörtök - Andrea, IlmaZalaegerszeg időjárása

A több hiba vereséget eredményezett

2017. február 13. hétfő, 14:46
Zalakerámia ZTE KK - Egis Körmend 85-88 ( 19-27, 22-17, 21-15, 23-29). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2400 néző. Jv.: Földházi, Jakab, Tőzsér.

ZTE: Ubilla (10/3),  Norfleet (21/9),  Benke (12/3),  Szabó Zs. (7/3),  Drungilas (18). Csere: Wright (7),  Mohácsi (3/3),  Kerpel-Fronius (7/6). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Körmend: Petty (9/3),  Smith(19/9),  Ferencz (12/6),  Allen (16/3),  Csorvási (14). Csere:  Gibbs (18/3), Horti. Vezetőedző: Gasper Potocsnik.

A rangadóra szűkült a  vasiak játékoskerete, a mérkőzés előtt egy nappal küldtek el egy légióst, illetve egy cseréjük is megsérült. A hétközi alapos  körmendi kupavereség is a ZTE  malmára hajtotta a vizet. Ehhez képest  a vendégek kezdték lendületesebben  a találkozót, jóval pontosabban dobtak  és biztosan vezettek. (5. p.: 8-13) A ZTE a folytatásban sem találta a ritmust, az első negyedet uralta a vendégcsapat. A második negyedben nagyot küzdve  talpra állt  a ZTE, rövid időre át is vette  a vezetést (17. p.:  36-33).

A negyed hajrájában azonban fordított  a  Körmend. A második félidőre elfáradnak - reménykedett a  szünetben több hazai szurkoló. Nem így lett. Bár a ZTE ismét egyenlített, de elhúznia nem sikerült  ( 29.: 62-59). A negyedik negyed elején egy jó széria eredményeként elhúzott  a ZTE (32. p.:  66-59). A  Körmend megroppantása azonban elmaradt. Két védekezésbeli hiba két 3 pontost eredményezett a vendégektől, és már is elfogyott  az előny. Az utolsó percben csikorogva egy pontra felzárkózott  a ZTE, de előbb Drungilas, majd  Szabó adta el a labdát, így a mérkőzés elúszott.

A kevesebbet hibázó és koncentráltabban játszó Körmend megérdemelten nyert.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Vereségünket védekezésbeli  taktikai hibáink okozták. Egyénileg is sok rossz döntést hoztunk. A záró 10 percben 9 labdát adtunk el, így nem lehet nyerni.

Gasper Potocsnik, a Körmend vezetőedzője: -  Mindkét együttes nagyot küzdött. A játékoskeretünk szűkössége és egyéb problémák  sok gondot okoztak nekünk. Ennek ellenére le  a kalappal a játékosaim előtt.

Kerpel Fronius Balázs: -  Jóval többet hibáztunk védekezésben, támadásban, vereségünk okát ebben látom.