2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

A vártnál biztosabban

2018. április 07. szombat, 14:01
Zalakerámia ZTE KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 82-55 (20-17, 19-13, 24-13, 19-12). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Zalaegerszeg, 1600 néző. Jv.: Pálla, Praksch, Kulcsár.

ZTE: Kinney (6), Vaughn (17/15), Benke (11), Szabó (10/6), Radics (14). Csere: Mohácsi (10/3), Mikovics (6), Horváth Á. (6/6), Kis, Kovács M., Kovács B., Doktor (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Szeged: Boltics (11/3), Fortune (4), Csirics (12/3), Juhos (10), Sulovics (8). Csere: Kovács Á. (2), Vágvölgyi (3), Wirth (3), Mike (2), Bonifert, Meleg, Kovács J. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

A vendégek kezdték jobban a találkozót (2. p.: 2-5), nehezen lendült bele a zalai csapat. A szegediek hosszú ideig vezettek (6. p:: 10-13). A negyed hajrájában gyors támadások révén fordított a ZTE. A zalaiak innentől kezdve már kontrolálták a találkozót, amelyen a Tisza-partiak rendkívül rosszul dobtak és sok ziccert rontottak (15.p: 25-19). A Szeged ugyan még egyszer felzárkózott (17. p.: 28-26), Vaughn két triplája után azonban jelentős lett a különbség a két csapat között. A harmadik tíz percben tovább tartott a hazaiak lendülete (25. p.: 48-36) . Az újabb lökést Horváth Á. két 3 pontosa jelentette a győzelem felé. (28. p.: 63-43).A záró tíz percben a cserék mindkét oldalon játéklehetőséget kaptak, a ZTE így is növelte előnyét és a vártnál biztosabban nyert.

A középszakasz első mérkőzésén a második félidőben roppantotta össze ellenfelét a hazai csapat.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Örülök, hogy sikerült ismét nyernünk. Az elmúlt találkozók nem az elképzeléseinknek megfelelően sikerültek. Ezúttal mentálisan is jól helytálltunk. A Szeged nagyon rosszul dobott, de ehhez volt némi közünk.

Andjelko Mandics, a Szeged vezetőedzője: - Az első félidőben még úgy ahogy tartottuk magunkat. Ám egy meccs végeredménye csak ilyen lehet, ha egy csapat nagyon rosszul dob. Egyértelműen jobb volt a ZTE.