A végjátékot bukta el a vendégcsapat

2021. január 07. csütörtök, 20:29
Szerző: Bedő István
Szolnoki Olajbányász – Zalakerámia ZTE KK 88-83 (18-23, 20-21, 25-15, 25-24)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Szolnok. (zártkapus találkozó). Jv.: Kapitány, Praksch, Goda.
Szolnok: Pongó (12/6),  Zsiros (1), Cakarun(16), Rudner (9/9),  Badzim (13/6). Csere: Tawai,   Subotic (14/9), Warner (10/6),  Juhos (4), Kovács (9/6). Vezetőedző: Gasper Potocnik.
ZTE:  Duren (23/12),  Delas(6),  Donaldson (13/6),   Völgyi (2), Gleen (17). Csere: Szabó (5), Vuko (13), Bonifert, Polster. Megbízott vezetőedző: Heinrich Róbert.

A Szolnok két nappal ez előtt bajnoki mérkőzést játszott, így nem a legerősebb csapattal kezdett.
A mérkőzés elején felváltva vezettek a csapatok (4. p.: 8-7).  Három pontosok után elhúzott a Tisza-parti csapat (5. p: 13-7). Nem hagyta magát a zalai együttes, egyenlített a negyed hajrájában fordított (10. p.: 18-23). A második negyed elején tovább tartott a ZTE lendülete (12. p: 23-31). Hazai időkérés után pillanatok alatt felzárkózott a Szolnok. (15. p.: 29-31). A vendéglátók főleg a 3 pontosokat dobták jól. A negyed hajrájában ismét a zalaiak jeleskedtek. A nagy szünetben a ZTE vezetett hat ponttal (20. p.: 38-44). Fordulás után egy ideig a zalaiak irányítottak (27. p.: 52-59). Egy hazai időkérés után lendületbe jött a hazai csapat. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a ZTE öt percen át nem dobott kosarat. (32. p.: 68-61). A folytatásban továbbra is a Szolnok vezetett. A vendégek két perccel a vége előtt egyenlítettek (81-81). A találkozó hajráját a hazai csapat bírta jobban és nyert.
Ismét szoros mérkőzésen kapott ki a zalai csapat. Az ok a Szolnok jobban dobta a 3 pontosokat, és a lepattanó labdák megszerzésében is jobb volt ellenfelénél, ami döntőnek bizonyult.