2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

A záró tíz percben döntöttek

2017. február 26. vasárnap, 11:27
MTK - ZTE NKK 61-90 (18-20, 20-24, 14-15, 9-31). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 150 néző. Jv.: Söjtöry, Hervay, Bognár.

MTK: Koch (2), Zsovár (17/6),  Turóczi (11/3),  Székely-Horváth (10/3),  Jankó. Csere: Ambrus (2),  Weber,  Szabó B. (11/6),  Tanai. Vezetőedző: Nagy Dóra.

ZTE: Nagy D. (26/12),  Bays (12),  Böröndy D. (9/3),  Burkholder  (12/6),  Hegedüs-Őri (3/3), Csere: Velkey (2),  Szalay (15/3),  Kovács G.,  Horváth Zs. (8), Orsó (3/3),  Böröndy V.,  Jurkó. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Küzdelmesre  sikeredett  az esélyesebb ZTE számára az első 10  perc. A kiesés ellen harcoló fővárosiak tartották  a lépést  a vendégekkel  (8. p.: 16-16) és a folytatásban is tapadtak rájuk. Húzd meg, ereszd meg játékot játszott a ZTE, 4-6 pontos vezetés után hagyta felzárkózni ellenfelét. A hazaiaknál az egykori zetés Zsovár, míg  a vendégeknél Nagy D. járt élen  a pontszerzésben. A kiesés ellen küzdő hazaiak három negyeden át  tartották a lépést az esélyesebb vendégekkel. A záró tíz percben  az egerszegiek „átrobogtak”  a  fővárosi csapaton.

A ZTE utolsó  negyedbeli játékával hozta a számára kötelező győzelmet.

Gáspár Dávid,  a ZTE vezetőedzője: - Három negyeden át szoros volt  a találkozó, a záró negyedben nagyszerűen  játszottunk. Örülök fölényes győzelmünknek.