2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Elmaradt a bravúr

2017. április 24. hétfő, 08:15
Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK 82-66 (25-18, 19-21, 18-15, 20-12). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 5-8. helyért. Miskolc, 800 néző. Jv.: Farkas, Ádám, Vida.

DVTK: Czank (13/9),  Rasheed (16/6),  Szécsi (7/3), Tomlinson (25),  Jovanovics (123). Csere: Gorjanácz (6/3),  Bach,   Horváth B. (2),  Vörösházi. Vezetőedző: Maikel Lopez.

ZTE: Nagy D. (17/9), Bays (9),  Böröndy D. (1),  Burkholder (13/6), Horváth Zs. (13). Csere:  Gáspár-Szalay (12/3),  Orsó (5),  Hegedüs-Őri (7/3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A hazai győzelem után titkon bravúrban reménykedett a ZTE együttese, de ehhez nagyon jó és eredményes játék kellett volna.  A hazaiak semmit nem bíztak  a véletlenre, neki ugrottak  a vendégeknek és az első  tíz percben irányítottak. Nem hagyta magát  azonban a ZTE, a második negyedre feljavult  a védekezése, és játékosai pontosabban is dobtak. A nagy szünetre nyílttá tették  a találkozót. Fordulás után szigorított védekezésén  a hazai együttes. A ZTE játékosai  a hosszú utazás után kezdtek elfáradni.  A hazai légiósok termelték  a pontokat. A befejező  negyedben  már  a  Diósgyőr irányított és biztosan nyert.

A páros csatát  a  DVTK nyerte 2-1-re, így  a ZTE a 7-8. helyért mérkőzik a folytatásban. Ellenfele  a Vasas Akadémia lesz.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok mindkét csapatnak. Nekünk nincsen szégyenkezni valónk, három jó mérkőzést játszottunk egy erősebbe kerettel rendelkező csapat ellen.