2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Harmadik mérkőzés dönt

2018. április 07. szombat, 14:03
Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK 61-48 (17-14, 12-11, 18-13, 14-10). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás, az 1-8. helyért második mérkőzés. Miskolc, 800 néző. Jv.: Kapitány, Papp, Balog.

DVTK: Fontenette (15), Szabó F. (8/6), Raksányi (8), Melnika (5), Zele (2). Csere: Nagy D. (8/6), Peckova (9/3), Bach. Vezetőedző: Stevan Svitek.

ZTE: Koziar (8), Jeffery (5), Gorjanácz (5/3), Hegedüs-Őri (5), Parker (4). Csere: Pavel (21), Gáspár-Szalay, Vincze. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A hazaiak jól kezdtek, a ZTE első pontjait Gorjanácz szerezte. A negyed közepén utol érte ellenfelét a zalai csapat. (5. p.: 9-9). . A negyed hajrájában pontosabb volt a miskolci együttes és pár ponttal vezetett. A második negyed elején Raksányi pontjai után igyekezett meglépni a DVTK ( 12. p.: 19-14). Nem hagyta magát a ZTE, s egy jó sorozattal fordított (15. p.: 23-26). Időkérés után ismét a vendéglátók vették át az irányítást és visszavették a vezetést. A harmadik negyedben alapozta meg győzelmét a hazai csapat. A ZTE addig sem acélos támadójátékának hatékonysága tovább csökkent (29. p: 45-34.). A záró tíz percben még 5 pontos különbségre visszakapaszkodott a zalai csapat (32. p.: 49-44). Ezzel azonban el is lőtte puskaporát, nyert a hazai csapat.

A páros csata állása 1-1, dönt a harmadik találkozó, amelyet Egerszegen rendeznek.