2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Az álmoknak vége

2019. május 11. szombat, 07:30
DEAC - Zalakerámia ZTE KK 100-79 (23-10, 24-30, 27-25, 26-14). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Debrecen, 700 néző. Jv.: Cziffra, Tőzsér, Fodor.

DEAC: Manigat (15/3), Velkey (5/3),  Boriszov (25/15), Ivosev (13/3), Amigo (23/3). Csere: Polyák (15/6), Bognár (4), Kozák, Kósa, Tóth B.,  Omenaka. Vezetőedző: Berényi Sándor.

ZTE: Ware (20/9), Thompson (12),  Szabó (12/6),  Green (5/3),  Agafonov (17/3). Csere: Bagó (6), Durázi (2),  Gulyás (5/3), Doktor, Kis,  Farkas A. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A  mindkét csapat számára döntő fontosságú találkozón a ZTE szerzett vezetést, és négy percig fej-fej mellett haladt a két csapat (4. p.: 4-4). Egy rohammal ezután a Debrecen gyorsan  meglépett (8. p.: 17-8). A ZTE az első negyedben rendkívül gyengén, 15 százalékos eredményességgel dobott, nem véletlen, hogy jelentős előnyre tett szert a hazai csapat.  A második tíz perc elején is folytatódott a zalaiak vesszőfutása.. A DEAC továbbra is magabiztosan játszott (13. p.: 31-15).  A negyed hajrájára feljött hét pontra a zalai csapat. (20. p.: 47-40).

A harmadik tíz perc nagy küzdelmet hozott,  a  ZTE 55-53-ra is felzárkózott, de fordítania nem sikerült. A záró tíz percet 11-0-ás  rohammal kezdte  a hazai csapat, ezzel el is döntötte a találkozót. A ZTE a 38. percben megkapta századik pontját. A hajrában mindkét oldalon a cserék szerepeltek, a hazai csapat biztosan őrizte előnyét.

A ZTE veresége azt jelenti, hogy nem lesz ott a rájátszásban, a bajnokságot a 9. vagy a 10. helyen zárja.