2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Nagy küzdelemben nyertek

2017. november 26. vasárnap, 13:07
BEAC Újbuda - ZTE NKK 69-74 (20-19, 6-14, 28-24, 15-17). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 150 néző. Jv.: Frányó, Jakab, Jurák.

BEAC: Pusztai P. (19/9), György, Pusztai S. (5), Suppán (11/3), Barnai (12). Csere: Szabó II. (2), Süle (16/6),  Angyal (2), Kovács V. (2). Vezetőedző: Balogh Judit.

ZTE: Koziar (17/12), Gorjanácz (7/3), Kovács G. (5/3), Hegedüs-Őri (10), Parker (10). Csere: Vincze (2),  Gáspár-Szalay (9), Pavel (14). Vezetőedző:Gáspár Dávid.

Bár a BEAC utolsó a táblázaton, nem várt könnyű mérkőzés a zalaiakra. A fővárosiak legutóbb a nemzetközi porondon szereplő Győrt is megszorongatták. Fej-fej mellett haladt a két csapat az első negyedben. A házigazdák nem engedték kibontakozni a ZTE-t. A második negyedben szigorítottak védekezésükön a vendégek, a hazaiak már jóval kevesebbszer találtak a kosárba. A vendégek átvették a vezetést.

Fordulás után mindkét oldalon lazább lett a védekezés a dobópárbajból a BEAC került ki jobban, négy pontra felzárkózott (30. p.:53-57). A befejező tíz percben is ádáz csata dúlt. A ZTE szívósan küzdve tartotta előnyét és nagy küzdelemben megnyerte a találkozót.

A hazaiak igazolták jó hírüket, nagy küzdelemre késztették a jobb játékosokból álló zalaiakat, de végül is győzött a rutin.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: -A legfontosabb, hogy nyertünk. Egy nagyon jó BEAC-ot sikerült legyőznünk. Gratulálok mindkét csapatnak és a BEAC fejlődésének örülök.