2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Bravúrhoz ez kevés

2017. február 12. vasárnap, 14:16
ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 55-72 (13-14, 14-22, 13-18, 15-18). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Pálla Z., Kulcsár, Gyuris.

ZTE: Nagy D. (17/9),  Böröndy D., Bays (8), Burkholder (12/3), Hegedüs-Őri (9/3). Csere: Gáspár-Szalay (2),  Orsó, Kovács  G., Böröndy V. (2), Horváth Zs. (5). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Szekszárd: Studer Á. (10/6),  Theodorán (12/6),  Bálint (12/6),  Erkics (16/3),  Lisec (8). Csere: Gereben (2), Pirics (12),  Mansare,  Antoni. Vezetőedző: Zjelko Dokics.

Az idei bajnokságra alaposan megerősödött vendégek ellen  az első negyedben jól tartotta magát   a ZTE. Sikerült a hazaiaknak semlegesíteniük a vendégek magas  játékosait. A második tíz percet nagyon rosszul kezdte a ZTE, játékosai 4 és fél percig nem találtak  a gyűrűbe, ezalatt  a vendégek  több mint  10 pontos előnyre tettek szert (14. p.: 13-25).  Egy időkérést követően  a zalaiak hét pontra felzárkóztak ( 17. p.:  20-27), de  a Szekszárd biztos vezetésénél következett  a nagyszünet. Fordulás után mindent megtett  a ZTE  a felzárkózásért, amikor sikerült   ez neki, ismét jöttek az eladott labdák, és a vendégek ismét elhúztak (25. p. 35-48). A  záró tíz perc elején jelentős volt  a Szekszárd előnye ( 33. p.:  40-58) Nem adta fel  a ZTE a találkozót, de amint tíz pont körüli lett a hátránya, visszajött a  pályára a vendégeknél  a kezdő ötös, és máris megnőtt a különbség.

A  tolnaiak az első negyedet leszámítva, uralták  a mérkőzést és megérdemelten nyerték meg  a találkozót.

Gáspár Dávid,  a ZTE vezetőedzője: - A magassági fölényben lévő vendégek centereit igyekeztünk kikapcsolni a játékbó, sajnos kevés sikerrel. Ugyanakkor támadásainkat jól tördelte a vendégcsapat, főleg ezen  a téren van mit még tanulnunk.

Zjelko Dokics,  a  Szekszárd vezető edzője: -  Jól felkészült belőlünk  a ZTE, de ma igazán csapatként működtünk, tudtuk pótolni kiváló irányítónkat, Scsekicset.