2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Bravúros győzelem egy élcsapat ellen

2017. március 12. vasárnap, 14:55
ZTE NKK - PEAC Pécs 81-79 (21-21, 25-18, 11-20, 24-20). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.:Tőzsér, Gál, Bagi.

ZTE: Nagy D. (15),  Böröndy D. (6/3),  Bays (18),  Burkholder (16/3), Hegedüs-Őri (10/3).Csere: Orsó, Horváth Zs. (3/3),  Böröndy V. (8), Szalay (5/3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

PEAC: Mandics (12/6),  Juhász (20), Raksányi (6), Sikusniute (8), Kuster (27), Fűrész (4), Zele (2), Licskai, Szabó, Szűcs. Vezetőedző: Borisz Maljkovics.

Az élcsoportban tanyázó vendégek kapták el  jobban a rajtot (3.p.: 2-6). Gáspár Dávid időt kért, rendezte  a sorokat, két perc múlva a ZTE vezetett. (5. p.: 12-10). A hazaiaknál az okozott riadalmat, hogy Burkholder a 9. percben már  három faultnál járt. A játékvezetők téves ítéleteikkel inkább  a hazaiakat sújtották. A második tíz percben öt percig szoros volt  a mérkőzés (15. p.: 31-29). Ezután a házigazdák remek öt percet produkálva megléptek az esélyesebb  ellenfelüktől (20.p. 46-39).

A nagyszünet után még egy ideig tartott a ZTE lendülete 22. p.: 49-41).. Ezután támadásban bizonytalanodtak el  a házigazdák, a vendégek  egyenlítettek ( 29. p.: 57-57) A záró negyed elején Burkholder kipontozódott, ez viszont felpaprikázta a hazaiakat. Átvették  a vezetést, és 3-5 pontelőnyüket megtartották a hajráig. A vége előtt nem sokkal a pécsiek támadhattak a győzelemért, de eladták  a labdát. Bays két büntetőből egyet  dobott be, de így is nyert  a ZTE.

Az elmúlt héten a Sopron ellen csak három negyeden át vitézkedett  a ZTE, a PEAC ellen végig kitartott  a lendület és bravúros győzelmet aratott.

Gáspár Dávid,  a ZTE vezetőedzője: - Nagyon örülök a győzelmünknek. Már nagyon készültünk rá , végre  sikerült elcsípnünk egy topcsapatot. Örülök  a jó védekező és  támadó játékunknak is.

Borisz Maljkovics, a PEAC Pécs vezetőedzője: -  Védekezésben puhák voltunk, így sok pontot kaptunk.  Betöréseink, palánk alatti  játékunk is gyenge  volt.  A hazai csapat megküzdött a sikerért.