2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Búcsú a rájátszástól

2019. május 04. szombat, 18:35
szerző: B. I.
KTE Duna Aszfalt - Zalakerámia ZTE KK 98-95 (33-18, 24-23, 21-34, 20-20). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Kecskemét 700 néző. Jv.: Győrffy P., Frányó, Balog.

KTE: Wittman (20/18),  J. Green (11/3), Dramicsanin (25/12),  Dereszimovics (18/6), Karahodzsics (10). Csere: Dimics (13), Molnár (1), Mészáros. Vezetőedző: Forray Gábor.

ZTE: Ware (16/6),  Thompson (22/6), T. Green (10/3), Szabó (19/9),  Agafonov (16). Csere: Gulyás (10/6), Doktor (2),  Durázi, Bagó. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Nagyon gyengén kezdte  a találkozót a zalai csapat, a házigazdák gyorsan elhúztak (6. p:23-13). A vendégeknél védekezésről nem nagyon lehetett beszélni, mert nem volt. A második tíz percre össze kapták magukat az egerszegiek, legalább nem nőtt a különbség a két csapat között. A KTE azonban biztosan őrizte tetemes előnyét (20. p.: 57-41). Szünet után alaposan belekezdtek a vendégek (23. p.:59-54). Egy időkérés után azonban ismét elhúztak a hazaiak (25. p.: 67-54). A negyed végén három pontra jött fel a zalai csapat (78-75). A húzd meg, erezd meg játék a záró tíz percben is folytatódott. A befejezés előtt  három perccel Szabó 3 pontosa után  egy pontra csökkent a különbség a két csapat között. (37. p.: 89-88). Sajnos, ismét előjöttek a hibák és nyert a KTE.

Az újabb vereségével a legjobb nyolc közé jutás füstbe ment terv lett. A zalaiak az első tíz percben nagy előnyt adtak a KTE-nek, a felzárkózás még sikerült, a fordítás nem. A mérkőzés krónikájához hozzá tartozik, hogy Forry Gábor, a hazaiak edzője következmények nélkül végig reklamálhatta a mérkőzést. A ZTE ellen 30 személyi hibát fújtak, a KTE ellen 21-et, ami a büntető dobásoknál is sokat jelentett. A zalai csapatból kettő játékos pontoztak ki a bírók, hazai oldalról egyet sem. Erős hazai pályát kapott a KTE, de a ZTE vereségét főleg a harmatgyenge első 10 perc okozta.