2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Egerszegen dől el a bronzérem sorsa

2019. május 02. csütörtök, 09:27
CMB Cargo UNI Győr - ZTE NKK 49-69 (16-21, 10-18, 14-20, 9-10). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás, a 3-4. helyért második találkozó. Győr, 200 néző. Benczúr, dr. Mészáros, Tóth C.

Győr: Mandics, Czank (2), Spanou (13/9),  Raksányi (4), Gray (19). Csere: Krnjics (6), Török (3/3), Nagy D. (2), Varga. Vezetőedző: Milos Pavlovics.

ZTE Koizar (8), Boonstra (10/6), Maltsi (15/3),  Pusztai (18/3), Parker (14). Csere: Horti (2),  Gáspár-Szalay (2), Kovács G. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Az első mérkőzésen  a győriek nyertek Zalaegerszegen, a vendégeknek mindenképpen nyerni ük kellett ahhoz, hogy életben tartsák bronzérmes álmaikat. Az egerszegiek koncentráltan kezdték  a mérkőzést, jól védekeztek és pontosabban dobtak a házigazdáknál. A második tíz percben is a ZTE irányított, tovább javult a csapat védekezése. A győrieket Gray tartotta életben, a hazai pontok kis híján felét szerezte a nagyszünetig. Fordulás után mindent megpróbált  a  hazai együttes, de  a ZTE nem engedte tíz pont különbség alá a vendéglátókat (21. p.: 28-41). Igaz, a  támadásokban volt egy kis kihagyás, öt perc alatt mindössze  hat pontot dobtak az egerszegiek a harmadik negyed elején, a Rába- partiak azonban nem tudtak élni a lehetőséggel. Maltsi 3 pontosa után egy híján 20 pont volt  a két csapat között (29. p: 38-57). A záró tíz percben mindent megpróbált a hazai együttes (33. p.: 45-61). Gáspár Dávid időt kért, majd Boonstra bedobott két 3 pontost, a győri remények ezzel elszálltak.

A második találkozón a végig fegyelmezetten játszó zalaiak megérdemelten nyertek és egyenlíttettek. A pénteki hazai találkozón bronzérmesek lehetnek Gáspár Dávid tanítványai.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Kézben tartottuk a mérkőzés irányítását. Azt azért nem mondom, hogy nem izgultam a kispadnál. Gratulálok a lányoknak, szépen, eredményesen kosárlabdáztak.