2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Jobb volt a hazai csapat

2017. november 06. hétfő, 09:36
Egis Körmend - Zalakerámia ZTE KK 81-69 (17-13, 25-14, 21-17, 18-25). NB I férfi kosárlabda-mérkőzés, Körmend. Jv: Földházi Tamás, Tőzsér Dénes, Frányó Péter (Fekete László).

Körmend: Wright (11/6), Hollins (12), Ferencz (2), Davis (11), Horti. Csere: Halász (5/3), Tuoyo (13), Fanning (7/3), Bán (2), Csorvási (6), Németh (5/3). Vezetőedző: Gasper Potocsnik.

ZTE: Vaughn (21/12), Horváth (6/6), Benke (18/6), Szabó -, Radics (19). Csere: Mohácsi  (1), Jeffers (4), Kis -. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Szomszédvári rangadót rendeztek Körmenden, a hazai együttes a Zalakerámia ZTE KK csapatát látta vendégül. Jól kezdtek a hazaiak, elhúztak 9-2-re, de a ZTE folyamatosan zárkózott, így az első negyed végére négy ponttal vezetett a Körmend (17-13).

A második játékrész Tuoyo zsákolásával indult, majd Bencze Tamás kikérte első idejét. Sok foganatja nem volt, a Körmend Halász triplája után átlépte a tízpontos különbséget (26-16). A zalaiak azonban nem hagyták magukat, pillanatok alatt csökkentették a különbséget öt egységre, ám Németh egy újabb hármassal újra lázba hozta a közönséget (29-21). A nagyszünetig Wright pontjainak köszönhetően tovább tudta növelni előnyét a vasi gárda, a félidőben már 15 ponttal vezetett (42-27).

Öt-nullás rohammal indította a második félidőt a Körmend, amely így átlépte a húszpontos különbséget is, és úgy tűnt, végleg eldől a mérkőzés. A folytatásban Benke kosaraival zárkózott a Zete, de a hazaiak nem engedték vissza a vendégeket a meccsbe, a záró felvonás előtt 19 ponttal vezettek (63-44).

Az utolsó negyedben még próbálta csökkenteni a különbséget a zalai együttes, ami sikerült is neki (71-59), de a Körmend újra magára talált és innen már nem adta ki a kezéből a meccset. A vasi piros-feketék végül 81-69-re verték a Zetét a szomszédvári rangadón, és továbbra is hibátlanok hazai környezetben.

A mérkőzés összképe alapján egyértelműen, hogy a Körmend játékosállománya jobb, s a csapatépítésben is jelentősen előbbre tart, mint ellenfele.