2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Egy negyednyi jó játék kevés volt

2017. május 14. vasárnap, 15:11
Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia ZTE KK 94-77 (16-24, 25-8, 24-27, 29-18). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Rájátszás, az 1-8. helyért. Szolnok, 1500 néző. Jv.: Benczúr, Söjtöry, Ádám.

Szolnok: Pavlicsevics (20/15), Vojvoda(18/6), Barnies (8/6), Eilingsfeld (10), Andrics (11). Csere: Popovics (16), Boriszov (11/3), Tóth Á., Fikler. Vezetőedző: Kmézics Zorán.

ZTE: Ubilla (21/9), Norfleet (13/6), Benke (5/3),  Szabó (19/9), Drungilas(4). Csere: Mohácsi (11/9), Wright (4), Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első percekben fej-fej mellett haladt  a két csapat (3.p.: 5-6). Ubilla triplája után még kettő dupla és  a ZTE meglépett ellenfelétől (8. p.: 10-19). Az első tíz percben egyértelműen  a vendégek akarata érvényesült. A második negyedben viszont teljesen szétesett a ZTE játéka. A hazaiak átálltak zóna védekezésre, ezzel gondjai voltak a  zalaiaknak, akárcsak  Egerszegen. Öt perc után Norfleet 3 pontosa jelentette az első vendég pontokat. A Szolnok átvette  a vezetést (16. p.: 35-29). A ZTE továbbra is gyengélkedett, nem jöttek be a külső dobások. A második játékrészben mindössze 8 pontot szereztek játékosai. Fordulás után  felzárkózott a vendégcsapat (23. p.: 46-44). Ennél közelebb már nem is került ellenfeléhez. Küzdöttek  a vendégek, többször felzárkóztak (27. p.: 56-52).  Az addig gyengén dobó Szabó szórta triplákat, de  a hazaiak is  3 pontosokkal válaszoltak. Az utolsó tíz perc közepén még öt pontra feljött a zalai csapat.(35. p.: 77-72), a hajrában viszont nagyon magabiztos volt a  hazai együttes.

A második találkozón mindössze  az első negyedben játszott jól  a ZTE. A csapatnak meg kell találnia a  szolnoki zóna ellenszerét, ellenkező esetben még bajba kerülhet.

A három győztes mérkőzésig tartó páros csata állása:  1-1.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A második negyedben a hazaiak zónája megtörte ritmusunkat. Többször felzárkóztunk,de  a hazaiak fontos pillanatokban dobott pontjaikkal nyertek.