2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Ezúttal jobbak voltak a hazaiak

2017. október 05. csütörtök, 07:56
ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 58-46 (19-9, 15-10, 15-16, 9-11). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.:Jakab, Válé, Esztergályos.

ZTE: Koziar (13), Kovács G. (5/3), Gorjanácz (4), Hegedüs-Őri (4), Parker (13). Csere: Pavel (2), Jeffery (12/3) Gáspár-Szalay (5/3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

PINKK: Ruják (6/6), Benke, Samburska (8/6), Slaughter (7),  Cheslek (10). Csere: Sánta (7/3),  Sarok (4),  Jakovina (4), Kovalcsik. Vezetőedző: Jens Tillmann.

A ZTE az első fordulóban szabadnapos volt, így számára a második fordulóval kezdődött a bajnokság. A Göcsej Kupán a vendégek megtréfálták a ZTE-t, biztosan nyertek ellene. A hazaiak ezért is nagyon koncentráltan kezdték a találkozót, az első negyed közepén már tíz ponttal vezettek. (5. p.: 11-1). Jól védekeztek és támadásban is pontosan dobtak.

A második tíz percben is tovább szárnyalt a ZTE, egyre nőtt a különbség a két csapat között. (13. p: 27-9). Az újabb vendég időkérésnek már volt foganatja, csökkenni kezdett a hátrány. (15. p: 27-14). Fordulás után a vendégek folytatni akarták a felzárkózást, de a tíz pont körüli különbség állandósult  a két csapat között. A záró negyedben is mindent megpróbált a PINKK, de a ZTE-nek volt válasza kosaraira. A befejezés előtt nem sokkal tíz pont alá jött a vendégcsapat (38. p.:54-46), de az egerszegiek  több pontot már nem engedélyeztek számára és megnyerték a találkozót.

A ZTE első félidei lendületes jó játékával alapozta meg győzelmét. Fordulás után taktikusan játszva pedig megtartotta előnyét.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben alapoztuk meg a győzelmünket. A másodikban már nem játszottunk jól, de jól sáfárkodtunk előnyünkkel.

Jens Tillmann, a PINKK vezetőedzője: - Ellenfelünk ma jobb volt nálunk. Mi ismét sokat hibáztunk, sok volt az eladott labdánk, ennyi hibával nem lehet mérkőzést nyerni.