2024.05.03., péntek - Tímea, IrmaZalaegerszeg időjárása

Fölényes győzelem a sereghajtó otthonában

2019. november 24. vasárnap, 10:44
PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 55-85 (11-19, 19-19, 18-25, 7-22). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Kozármisleny, 100 néző. Jv.: Győrffy, Rácz, Hervay.

PINKK: Stach (6), Teyer (2), Szűcs (4),  Landry (13), Zsilinszky (5). Csere:  Pucz,  Sera (2), Jahni (15/3), Chamej, Horváth,  Szabó, Kovács (8). Vezetőedző: Marossy Gergely.

ZTE: Nagy D. (9), Boonstra (10/3), Burkholder (16/3), Kovács G. (2), Horti (15/3). Csere: Delics (10), Hayes (12/3), Kuttor (9/3), Jurkó (2), Dömötör, Preisinger. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Két duplával először és utoljára vezetett a mérkőzésen a hazai csapat. Az első negyed közepén már az esélyesebb vendégeknél volt  az előny (5. p.: 6-11). A zalai csapat a folytatásban tovább növelte előnyét és elérte a tíz pontos különbséget (12. p.: 16-26). A második tíz perc kiegyenlítettebb játékot hozott. A ZTE védekezése lanyhult, így nem növekedett az előnye. A  hazaiak többször tíz pont alá csökkentették hátrányukat (18. p.: 26-31).

A harmadik negyed közepén „ robbantott” a ZTE. Ismét összeállt a védekezésük, és előnyük egyre nőtt.(25. p.: 35-51). A hazai csapaton a fáradtság jelei mutatkoztak, egyre pontatlanabbá vált a játékuk. A befejező tíz percben öt perc alatt mindössze három pontot szerzett a házigazda (35. p.: 51-71). A zalaiak eldöntötték  a találkozót. A debütáló Horváth Zsófia minden játékosát pályára küldte, a zalaiak így is biztosan őrizték tetemes előnyüket.

Horváth Zsófi az új vezető győzelemmel kezdett a ZTE kispadján. A zalaiak magabiztosan hozták a papírformát.

Horváth Zsófia: - Gratulálok csapatomnak a győzelemhez. Jól kezdtük a mérkőzést, a második tíz percben akadt egy kis hullámvölgyünk. A jövőben végig egyenletes teljesítményre kell törekednünk. Összességében elégedett vagyok a csapat játékával.