2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

Frissebbnek tűntek a vendégek

2017. április 17. hétfő, 17:35
Zalakerámia ZTE KK - Falco Vulcano Energia KC Szombathely 68-80 (17-15, 22-22, 17-18, 12-23). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi rájátszás. Zalaegerszeg, 1700 néző. Jv.: Cziffra, Benczúr, Győrffy.

ZTE: Ubilla (22/6), Norfleet (14/3),  Benke (13/3),  Szabó (2),  Drungilas (10/3). Csere: Wrigth (4), Mohácsi (3/3),  Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás:

Falco: Govens (18/3),  Kovács (1),  Váradi (10/6),  Pusthavar (6),  Zsigeranovics (14). Csere:  Medford (5/3),  Barham (10/3),  Bognár (8),  Tóth N. (8).Vezetőedző: Szrecsko Szekulics.

A szomszédvári rangadót könnyelműen kezdte  a zalai csapat. A vendégek három perc után 8-0-ra vezettek. Egy időkérés után visszajött a mérkőzésbe  a ZTE, a negyed közepén már egyenlő volt  az állás.  Fej-fej melletti csata folyt a pályán, mindkét oldalon  sok rontott dobással. A  második negyed közepén egy jó rohammal elhúzott a ZTE, ekkor többször is könnyű kosarakat szerezhettek  játékosai (15. p.: 29-20). Egy vendég időkérés után felzárkózott a Falco és a nagyszünetben mindössze két ponttal vezetett a ZTE. A harmadik negyed nem  a pontos  dobásokról szólt, de  a vendégek valamivel pontosabbak voltak és átvették  a vezetést. A  befejező tíz percben teljesen szétesett  a ZTE  támadó játéka A házigazdák 8 perc alatt mindössze 9 pontot dobtak. A  Falco meg fokozatosan ellépett ellenfelétől  (36. p.:  65-71). A hátralévő időben taktikusan  játszottak a vendégek és biztosan nyerték  a mérkőzést.

A fehérvári siker után egy Falco elleni győzelem ért volna igazán sokat. Ami elmaradt, a ZTE-n a fáradtság jelei mutatkoztak. A vendégek kispadja hosszabb és eredményesebb volt.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon akartuk a sikert, de játékunkban sok volt az egyénieskedés, a csapatjáték hiányzott.

Szrecsko Szekulics, a Falco edzője: -  Nagyon fontos győzelmet arattunk. Jó ritmusban játszottunk, igazi csapatmunka eredménye volt  a sikerünk.