2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Győzelmi esély nélkül

2017. november 20. hétfő, 12:08
Falco Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 88-82 (29-16, 16-19, 18-16, 25-31. NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szombathely, 2500 néző. Jv.: Benczúr, Balogh, Minár.

Falco: Govens (15/6), Perl (21/3), Váradi (12/6), Boriszov (16/12), Zsigeranovics (5). Csere: Norfleet,  Tóth (8), Pustahvar(11/9). Vezetőedző: Szrecsko Szekulics.

ZTE: Vaughn (12/12), Horváth Á. (11/9), Benke (12), Szabó Zs. (12/3), Radics (18). Csere: Mohácsi (3/3), Jeffers (8),  Kinney (6), Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdte a ZTE a mérkőzést, Horváth Á. hárompontosa és Benke duplája után vezetett (2.p: 2-5). A lendület gyorsan elillant, a palánkok alatt korlátlan úr volt a hazai együttes. Gyorsan fordított a Falco.  Kinneyt is becserélte Bencze Tamás. (8. p.: 21-11). Radics és Jeffery gyengén teljesített a center poszton, az első negyed után biztosan vezettek a házigazdák. Jól kezdte a második tíz percet a ZTE, Radics is kicsit magára talált. Visszajött a meccs be  a zalai csapat. (14. p: 32-29).  Sok személyi fújtak a játékvezetők  a ZTE ellen, míg a hazaiaknál többet elnéztek. Kinney a 15. percben már háromnál járt. A  két negyed után a faultok tekintve magasan (14-7-re)  vezetett a zalai csapat.. A Falco ismét erőre kapott és 10 pontos vezetésükkel zárult az első félidő (45-35). „ Öltözőben maradt” a harmadik negyed elején a ZTE, játékosai két percig nem szereztek kosarat. (22. p.: 50-35). A negyed közepétől ismét klasszikus center nélkül játszott a ZTE. Tíz pont környékére rendre felzárkóztott (28. p: 57-47), de ellenfeléhez  közelebb már nem került közelebb. A záró negyedben is folytatódott a húz meg, ereszd meg játék. A hazaiak a negyed közepén már 82-67-re is vezettek. A negyed hajrájában ismét kiengedtek, de győzelmük nem forgott veszélyben.

A szomszédvári rangadón csak az első négy percben reménykedhetett a zalai csapat, a folytatásban végig futott az eredmény után. Ismét bebizonyosodott, hogy a center poszt  „lyukas”, és Kinney-n is látszott a játékhiány.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A hazaiak szinte végig vezettek, megérdemelten nyertek. Gyengén védekeztünk a mérkőzés elején, ez rányomta bélyegét az egész találkozóra. Többször visszajöttünk a mérkőzésbe, ezekre a jobb periódusokra lehet építeni.