Hazai pályán vereség a riválistól

2021. március 14. vasárnap, 12:21
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK – Jászberényi KSE 98-99 (29-20, 21-27, 18-17, 21-25, 9-10)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Zalaegerszeg. (zártkapus találkozó).  Jv.: Földházi, Minár, Balogh.
ZTE: Duren (21/9), Donaldson (14/6), Wiggs (18/3), Szabó (18/6), Völgyi (2). Csere:  Vuko (15/9), Bonifert (2), Gleen (8) Simon. Vezetőedző Luca Bechi.
Jászberény: Kinney (8), Williams (26/15), Filipovics (4), Brbaklics (17), Coleman (36/6). Csere: Ruják,  Primorac (6),  Füzi, Garett (12/3),  Czirbus, Katona. Vezetőedző: Patai Benjamin.

Kiesési rangadót vívott egymással a két csapat. A ZTE siker esetén biztosra vehető lett volna a zalaiak bent maradása. A hazaiak jól kezdték a mérkőzést az első negyed után biztosan vezettek (10. p: 29-20). .  A ZTE már vezetett tíz ponttal is (17. p.: 48-38). Ezután, mint oly sokszor a bajnokság során elszórakozta előnyét (20. p.: 50-47). A harmadik tíz percben, ha csikorogva is tartotta pár pontos előnyét a hazai csapat (30. p.. 68-64).  A záró tíz percben már inkább a vendégek domináltak, kiegyenlítettek (34. p.: 75-75).  Izgalmas hajrá következett. A záró tíz percből 20 másodperc volt hátra, a ZTE 89-86-ra vezetett. Csak a 3 pontost kellett volna elkerülnie a hazaiak, nem sikerült. Jöhetett a hosszabbítás. Itt az utolsó másod percekben Simon mindkét büntetőjét kihagyta. A másik oldalon Filipovics bedobta, nyert a vendégcsapat.
A kiesés szempontjából fontos mérkőzést vesztett a ZTE. Minden valószínűség szerint keményen meg kell küzdenie a bent maradásért. A csapat játékát látva cseppet sem lesz egyszerű.