2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Hiába küzdöttek nagyot

2019. március 25. hétfő, 12:53
Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 89-84 (13-19, 24-22, 27-16, 25-27). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 1300 néző. Jv.: Földházi, Frányó, Nagy V.

Alba: Cabezas (12/02), Freeman (18/6), Lóránt (11/3), Zeno (7/3), Heath (7). Csere: Tóth (2), Peterson (13), Filipovity (19/3). Vezetőedző: Jesus Ramirez.

ZTE: Ware (22/18), Thompson (12/3), Green (13/9), Szabó (8/6), Agafanov (21/6). Csere: Gulyás (8/6), Durázi, Bagó, Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Nagyszerűen kezdték a mérkőzést az egerszegiek, jól védekeztek, jó ritmusban támadtak és jelentős előnyre tettek szert. (3. p.: 0-14). Egy hazai időkérés után ébredezett az Alba és a negyed végére hat pontra felzárkózott. A második negyedben is folytatódott a házigazdák rohama. A negyed közepén egyenlítettek (15.:25-25). Időt is kért Bencze Tamás, ami használt, a ZTE visszavette a vezetést a negyed végén. A harmadik tíz percben még egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egy nagy roham után kezdtek elhúzni a fehérváriak, s a negyed végén hét pontos előnyre tettek szert. Nem hagyta magát a ZTE, nagyot küzdve visszajött a mérkőzésbe (36. p.: 70-70). A befejezés előtt egy perccel Gulyás 3 pontosával át is vette a vezetést (39. p: 70-73). A játékvezetők ezután sorra fújták a személyi hibákat a zalaiak ellen és így nyert az Alba.

A ZTE minden dicséretet megérdemel, játékosai példásan küzdöttek, és megérdemelték volna a győzelmet. A számok mutatják, hogy a Fehérvár jelentős hazai pályát kapott a játékvezetőktől. Elég csak két számadatot mondani. A házigazdák 31 büntetőt dobhattak, a ZTE mindössze 12-ót. A zalaiak ellen egy híján 10 faulttal többet fújtak, mint az Alba ellen. Mindkét csapat keményen védekezett. Ezek a tényezők bizonyítják nem kapott egyenlő feltételeket a két csapat. A zalaiak újabb vereségükkel végleg búcsút inthetnek a felsőháznak.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Jól felkészültünk az Albából, ki-ki meccs lett belőle. Nem érdemtelenül nyert a Fehérvári csapat, de a mérkőzés vége felé történtek olyan ítéletek, ami számunkra kedvezőtlenek voltak, és…