2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Hullámzó játékkal is biztosan

2017. október 14. szombat, 17:59
Szerző? B. I.
ZTE NKK - Vasas Akadémia 95-82 (23-17, 27-17, 24-22, 21-26). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Farkas, Radnóti, Lövész.

ZTE: Koziar (14/3), Kovács G. (2), Jeffery (15/9), Hegedüs-Őri (11), Parker (16). Csere: Gáspár-Szalay (8/6), Vincze, Pavel (24),Varga, Jurkó,  Gorjanácz. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Vasas: Dull (4), Karakasevics (12), Kalu (16), Mérész (11/3), Demeter (2). Csere: Ambrus (2), Dombai (8/6), Böröndy V. (13), Tóth O. (9), Farkas (3/3). Vezetőedző: Földi Attila.

A vendég fővárosiaknál két egykori zetés - Ambrus Szandra és Böröndy Vivien - is pályára lépett. Az első negyed eleje nem  a pontos dobásokról szólt. A vendégek mindössze hét pontot dobtak hét perc alatt, a hazaiak is csak 14-nél tartottak. A ZTE vezetett végig 4-5 ponttal, de nem sikerült ellenfelét leráznia. A második negyed közepén a gyengén védekező hazaiak ellen a fővárosiak felzárkóztak (15.: 27-26). A negyed második fele azonban már a ZTE-ről szólt. A hazaiak állva hagyták a fővárosiakat, ellenfelük mindössze nyolc pontot dobott, ők 23-at. A találkozó gyakorlatilag eldőlt.  A harmadik negyed közepén már húsz pont volt a különbség a két csapat között (25. p: 67-47). Ezután érthetetlen módon a hazaiak visszavettek a tempóból és a Vasas felzárkózott  (38. p.: 91-77). Igazából azonban nem forgott veszélyben  a ZTE győzelme.

Hullámzó játékot produkált a hazai együttes. Jó periódusok után visszavett a tempóból, ami érthetetlen. Jobb csapatok ellen mindenképpen veszélyes lesz ez a módszer.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A győzelemnek természetesen örülök. A védekezésünkkel nem vagyok elégedett, jobb csapatok ellen kevés lesz.

Földi Attila, a Vasas vezetőedzője: - Rendkívül hullámzóan játszottunk. Voltak jó periódusaink, de mély hullámvölgyünk is. Gratulálok a ZTE győzelméhez, mi dolgozunk tovább.