2024.04.23., kedd - BélaZalaegerszeg időjárása

Ismét megtréfáltak bennünket

2016. november 28. hétfő, 07:54
ZTE FC - Vác FC 1-2 (0-0). NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg, 900 néző. Jv.: Bogár. Gólszerző: Jakab (47. p.), illetve Balajti (60. p.), Tóth B. (64. p.).

ZTE: Szappanos - Villám,  Króner, Forgács, Szalkai (Végh 76. p.) -  Patvaros, Kretz, Jakab, Ekler (Bailo 64. p.), - Bobál, Daru (Bedi 46. p.). Vezetőedző: Csató Sándor.

A ZTE-ből sérülés miatt hiányzott Babati és Nagy T, sárga lap miatt Deutsch. A vendégek letámadásos sok mozgásos  játékukkal alaposan meglepték  a ZTE-t. A hazaiak keresték önmagukat. Majd váratlanul 11-eshez jutott  az egerszegi csapat,  azonban Daru lövését védte  a vendégek kapusa. Mint később kiderült, drága árat  fizetett  a kihagyott büntetőért   a  ZTE. A folytatásban is  inkább  a vendégek akarata érvényesült, a  félidő hajrájában  több helyzetet kihagytak. A hazaiak egy újabb  büntetőgyanus szituációja után néma maradt a játékvezető sípja.

Fordulás után megszerezte  a vezetést  a  ZTE, de az ebből adódó lélektani előnyt nem sikerült kihasználnia, nem tudta növelni előnyét. A  vendégek öt perc alatt fordítottak. A hazaiak ezután elkeseredetten  rohamoztak, de  a váci kontrák rendkívül veszélyesek voltak. A mérkőzés hajrájában a  váciak is kihagytak egy  büntetőt, majd Bobál fejesét mentették a gólvonalról.

Egerszegen  továbbra is megy  a Vácnak, tavaly két gólos előnyről vesztett  a ZTE, ami  a feljutásába került. Idén  is vezetett a hazai csapat és vesztett. A vendégek   összeszedettebben   játszottak, és mentálisan  is  a ZTE fölé kerekedtek. Elgondolkodtató, hogy a  házigazdák, immár  harmadszor kaptak ki az ősz során hazai pályán.

Csató Sándor,  a ZTE vezetőedzője: - Nem játszottunk jól , de sok problémával küzdöttünk  a héten. A büntetőt be kell lőni, a végén még szerencsénk sem volt.

Nagy Tibor,  a Vác vezetőedzője: - Időnkét jól játszottunk, szép támadásokat vezettünk, megérdemelten nyertünk.

Bedi Bence,  a ZTE játékosa: - Sérülésem után szebb visszatérésre  számítottam, ha sikerült volna két gólos előnyre szert tennünk, meglett volna a mérkőzés.