2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Jobbak voltak a hazaiak

2018. április 05. csütörtök, 10:20
DEAC - Zalakerámia ZTE KK 83-71 (23-18, 23-23, 18-11, 19-19). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Debrecen, 200 néző. jv.: Földházi, Gál, dr. Mészáros.

DEAC: Martinic (13/3), Jones (18/3),  Lilov (13/6), Bognár (13/3),  Amwood (15). Csere: Lauderdale (6), Velkey (5/3),  Molnár. Vezetőedző: Berényi Sándor.

ZTE: Kinney (7/3), Vaughn (19/15), Benke (16/3), Szabó (2), Radics (12). Csere: Horváth (6/6), Mikovics (9/3), Mohácsi, Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Rendkívül rosszul kezdte  a találkozót a ZTE, a házigazdák előbb a 3. percben12-4-re, a 7. percben pedig 19-6-ra vezettek. Erősített  a ZTE, a negyed végére visszajött a mérkőzésbe. Nem sokáig tartott azonban a „feltámadásuk”. A hazaiak sok labdát csentek el tőlük és jóval pontosabban dobtak, így nőtt a különbség a két csapat között.  (13. p: 32-23). Majd ismét a zalaiak percei következtek, felzárkóztak és a nagyszünetben a debreceniek  csak  5 ponttal vezettek. A harmadik negyed ismét gyengécskére sikerült a ZTE számára, az addig sem acélos dobószázalék tovább romlott, a DEAC 75-59-re is vezetett. Vaughn két hármasa után felcsillant a remény, de a hazaiak már nem engedték nagyon tíz pontos különbség alá a ZTE-t, és végig vezetve nyerték a mérkőzést.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén, akár csak a többi találkozón, rendkívül hullámzó játékot produkált a ZTE, esélye sem volt  a győzelemre. Veresége ellenére megtartotta 6. helyét, de rendkívül tömör a mezőny és a 6-7 hely megszerzéséhez a DEAC ellen mutatott játék kevés lesz.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Megérdemelt hazai siker született. Az első 10 percben rosszul védekeztünk. Utána visszajöttünk a mérkőzésbe, de döntő szituációkban rossz döntéseket hoztunk.  Hiába szedtünk több lepattanót, sok labdát adtunk el.