2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Kár az első és az utolsó negyedért

2017. október 29. vasárnap, 18:18
Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 81 - 49 (20-7, 15-15, 24-22, 22-5). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Szekszárd, 600 néző. Jv.: Praksch, Radnóti, Válé.

Szekszárd: Studer Á. (11/6), Mansare (4), Gereben (6), Teja (9/6), Mccall(8). Csere: Kis (4), Vincze, Antóni, Studer Z. (5), Krnjics (10), Bálint (24/18), Theodorán. Vezetőedző: Stevan Csupics.

ZTE: Koziar (11),  Kovács G., Gorjanácz (2), Hegedüs-Őri (8), Parker (20). Csere: Gáspár-Szalay (7/3), Pavel (1), Liska, Varga, Jurkó, Vincze. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A még veretlen hazai együttes nagy lendülettel kezdte a mérkőzést és állva hagyta ellenfelét. Keményen védekezett és lendületesen támadott. Jelentős előnyre tett szert. A második negyedre összekapta magát a ZTE, ha nem is sikerült csökkenteni hátrányát, a különbség nem nőtt a két csapat között. A harmadik negyedben visszajött a mérkőzésbe a ZTE, megközelítette jó nevű ellenfelét. A befejező tíz percben azonban ismét gáláztak a hazaiak és fölényessé tették győzelmüket.

A jó erőkből áll házigazdák ellen két negyeden át tudása alatt teljesített a zalai csapat, így súlyos vereséget szenvedett.

Gáspár Dávid, a ZTE NKK vezetőedzője: - A harmadik negyedben szépen visszajöttünk a mérkőzésbe. Sajnos a befejező játékrészben nem tudtunk élni a sors adta lehetőséggel, így súlyos vereség lett a vége.