2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Kemény küzdelemben, időnként jó játékkal

2016. december 07. szerda, 11:37
Vasas Budapest - Zalakerámia ZTE KK 87-96 ( 20-19, 23-31, 23-26, 21-20). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 400 néző. Jv.: Pálla, Ádám, Goda.

Vasas: Taylor (25/9),  Horváth Á. (14/6),  Thompson (9), Garamvölgyi (2),  Pacher (27/12). Csere:  Katona (6/3),  Andrássy (4/3),  Moravcsik. Vezetőedző: Sárosi Bulcsú.

ZTE: Ubilla  (12/3),  Norfleet (27/18),  Benke  (12/6),  Szabó (8/6), Drungilas (7). Csere:  Mohácsi (13/6),  Kerpel - Fronius (17/9). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kiállítva: Drungilas (35. p.).

A találkozó előtt egy győzelemmel rendelkező fővárosiak ellen a ZTE volt  az esélyesebb.  Az első negyedben fej-fej mellett haladt  a két csapat, felváltva vezettek. A Vasas jóval pontosabban  dobott, így tartotta  a lépést  a zalaiakkal. A második tíz perc elején  továbbra  sem sikerült meglépnie  egyik csapatnak sem.. A vendégek egy jó szériával  elhúztak (14. p.:  23-28). Ám  a védekezésbeli hibák után a Vasas egy pontra feljött (16. p.: 31-32). Újabb lendületet vett  a   ZTE,  Norfleet kapta el  a fonalat és máris  10 pont lett  az előnye (19. p. 40-50).

Fordulás után folytatódott az ádáz csata. A hazaiak keményen, olykor a durvaság határán  védekeztek. Mindent megtettek a felzárkózásért, de egy-egy jókor dobott zalai  3 pontos megfogta lendületüket. A záró tíz perc közepén az okozott riadalmat vendég oldalon, hogy Drungilas megkapta  második technikaiját és kiállították. A  soron következő mérkőzésen a MAFC ellen nem játszhat. A mérkőzés hajrájában Mohácsi két hárompontosa adta meg  a kegyelemdöfést a Vasasnak.

A ZTE a második negyedtől uralta a mérkőzést és megérdemelten nyert az újonc ellen.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Koncentrált játékkal sikerült nyernünk. Támadásban sikerült megvalósítani elképzeléseinket.  Örülök Norfleet ponterős játékának, ezúttal nemcsak védekezésben  segítette  a csapatot.

Kis Attila,  a ZTE technikai vezetője: - A hazaiak keményen, olykor durván játszottak, így sikerünk még értékesebb..