2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Két perc alatt dőlt el

2017. február 03. péntek, 16:19
Zalakerámia ZTE KK – Szolnoki Olaj KK 78-86 (23-18, 16-19, 19-21, 20-28). . NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1500 néző. Jv.: Győrffy, Farkas G. Praksch.

ZTE: Ubilla (12/6),  Norfleet (15/3),  Benke (15/3),  Szabó (10/3),  Drungilas (15/3). Csere: Kerpel Fronius (8),  Mohácsi (3/3),  Czinger,  Fekete. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Szolnok: Paulicsevics (9/3),  Vojvoda (20/6),  Barnies (12/6), Eilingsfeld (9/3),  Andrics (20). Csere: Bryant (2), Boriszov (14/6),  Wittman. Vezetőedző: Kmézics Zorán.

Remekül kezdte  a mérkőzést  a ZTE ( 2. p.: 9-2).  Úgy nézett ki,  gyorsan ellép ellenfelétől, ám a  Szolnok  a negyed végére felzárkózott. A második negyed nagy csatát, küzdelmes játékot hozott, mindkét oldalon sok hibával. Felváltva vezettek a csapatok,  a ZTE több büntetőt is elhibázott.  Minimális hazai előnyt mutatott az eredményjelző a nagyszünet előtt.

A ZTE fault problémákkal is küzdött, Drungilas már  a negyediknél tartott a harmadik tíz perc elején. A  negyed közepén hat ponttal vezetett  a ZTE (25. p.: 50-44), azonban egy időkérés után rendezte a sorokat Kmézics Zorán. A vendégek utolérték  a ZTE-t. Egálnál kezdődött az utolsó 10 perc, amelyet remekül kezdett a Szolnok (32, p.:58-63).  Bencze Tamás időkéréssel próbálta megtörni  a vendégek lendületét, kevés sikerrel. Vojvoda és Boriszov két perc alatt négy triplát dobott, ezzel eldőlt  a mérkőzés. A ZTE még ugyan visszakapaszkodott (38. p.: 75-79), azonban újabb eladott labdák megpecsételték sorsát.

A küzdelmes összecsapáson a negyedik negyedben két perc alatt dőlt el a mérkőzés sorsa.

Bencze Tamás,  a ZTE vezetőedzője: - Túl sok volt  az érzelem  a játékunkban, amiért én is hibás  vagyok.  A befejező negyedben nem játszottunk csapatként, pedig csak így érhettünk volna el sikert.

Kmézics Zorán,  a Szolnok vezetőedzője: - Óriási  mérkőzést játszottunk. Sajnos  rövid volt  a rotációnk. Nagy küzdelem folyt a pályán, végül Vojvoda extra pontjai is kelletek  a sikerünkhöz.

Mohácsi Máté,  a ZTE játékosa: - A küzdelem dominált a találkozón. A negyedik egyed közepére elfáradtunk, rossz döntéseket hoztunk, vereség lett a vége.