2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Kétszer ötperces kihagyás

2017. október 09. hétfő, 07:32
Naturtex SZTE Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 87-68 (19-12, 22-25, 27-19, 19-12). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szeged, 800 néző. Jv.:Papp, Farkas, Radnóti.

Szeged: Botlics (15/3), Fortune (30/18), Csirics (16/6), Juhos (5), Sulovics (12). Csere: Révész (5/3), Kovács Á. (4),  Wirth, Vágvölgyi. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

ZTE: Simmons (7), Horváth Á. (6/6), Benke (4), Szabó (9/3), Radics (10). Csere: Mohácsi (12/6),  Vaughn (8/6),  Jeffers (12), Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Bekezdett a Tisza-parti együttes, gyorsan ellépett ellenfelétől (3. p.: 9-2). A első negyed elején a vendégeknél Radics játszott eredményesen, de igazolódott a közmondás, hogy egy fecske nem csinál nyarat. Az első tíz percben végig a Szeged irányított. A zalaiak ezt követően is gyengén dobtak, de a házigazdák dobó százaléka is visszaesett a második negyedben (12. p.: 21-14). A 14. percben Mohácsi szerezte a ZTE első tripláját , a második negyed közepén tovább csökkentette hátrányát a ZTE (18. p.: 34-31). A félidei négypontos hátrány azt jelentette, hogy a ZTE visszajött a mérkőzésbe. Fordulás után fordítás helyett ismét elhúzott a hazai csapat, a negyed közepén már 62-45-öt mutatott az eredményjelző. A hazaiaknál a kulcsjátékosok fault problémával küzdöttek, amibe még belekapaszkodhatott volna a ZTE, de nem sikerült. A záró negyed közepén ugyan tíz pontra visszakapaszkodott a zalai gárda (75-65), de a hátralévő öt percben viszont mindössze 3 pontot dobott. Így a Szeged növelte előnyét és biztosan nyert.

Hullámzó teljesítményt nyújtott a ZTE a találkozó során. Kétszer  ötperces kihagyása azt jelentette, hogy simán kikapott a Szegedtől.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Akadt két olyan öt percünk, amelyet nagyon elveszítettünk. Meg kell keresni az okokat. Volt esélyünk, hogy szorosabbá tegyük a mérkőzést, de a felzárkózás sok energiánkat felemésztette.