2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Kétszeri hosszabbítás után nyertek

2021. március 03. szerda, 11:53
Szerző: Bedő István
Jászberényi KSE – Zalakerámia ZTE KK 110-117 (22-15, 19-30, 20-22, 29-23, 15-15, 5-12)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Jászberény, (zártkapus találkozó). Jv.: Győrffy P., dr. Mészáros, Makrai.
Jászberény: Kinney(8), Füzi (7/3), Williams (28/12), Coleman (25/3), Primorac (15). Csere: Brbaklics (6), Garett (7/3), Filipovics (8), Katona, Czirbus. Vezetőedző: Patai Benjamin.
ZTE: Duren (20/6), Donaldson (14/3), Wiggs (14/6), Vuko (19), Völgyi (2). Csere: Szabó (11/6), Simon (11/6),  Gleen(12), Polster, Bonifert. Vezetőedző: Luca Bechi.

Az alsóházi rangadón a Jászberény az utolsó, a ZTE egy hellyel előrébb áll a tabellán. Az első tíz percben a negyed elején, és végén vezetett nagyobb különbséggel a hazai csapat. A második tíz percben a negyed elején a hazaiak domináltak, a ZTE a 17. percben egyenlített (36-36). Átvette az irányítást a vendégcsapat (20. p.: 41-45). A nagy szünet után hazai oldalon rendre öt légiós játszott. Egy darabig fej-fej mellett haladt a két csapat (23. p.: 50-50). Aztán elhúzott a ZTE, előnye Tiszavirág életűnek bizonyult (28. p.: 57-57). A negyedik negyedben már tíz pont felett is volt a zalaiak előnye. A befejezés előtt 3 perccel (37. p.: 79-88) az állás. A vendégek megijedtek a győzelem lehetőségétől, és egyenlített a Jászberény. A hosszabbításban Duren vette vállára a ZTE. Az első hosszabbítás végén egyenlített, utána labdákat szerezve, pontokat dobva, döntő érdeme van a zalai sikerben.