2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Koncentrált játékkal

2018. október 28. vasárnap, 16:24
MTK-Budapest - ZTE NKK 44-83 (10-14, 15-26, 8-27, 11-16). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Jv.: Rácz, Major, Lengyel.

MTK: Szabó F. (8), Süle (9/3),Szeitl (2), Hegedüs (10), Pusztai S. (2). Csere: Baksa (4), Koch (3), Wéber (4), Czirjék (2). Vezetőedző: Nagy Dorottya.

ZTE: Koziar (25/9), Pusztai P. (2), Boonstra (20/6), Harrison (5/3), Horti (7). Csere: Parker (9), Hegedüs-Őri, Benke (3/3), Gáspár-Szalay (10/6), Preisinger (2). Vezetőedző Gáspár Dávid.

Az első negyedben még tartotta magát a fővárosi csapat. Igaz ehhez kellett a ZTE is, mindkét csapat gyengén dobott, kevés kosár esett (8. p.: 8-9). A vendégek kilenc pontjából Koziar 7-et szerzett. A második negyedben a zalai csapat a jó védekezés mellett támadásban alaposan is alaposan feljavult (13. p.: 10-22). . A negyed végén már kis híján 20 pont volt a két csapat között. A nagyszünet után tovább robogott a vendégcsapat, a harmadik 10 percben mindössze hét pontot engedélyezett a hazaiaknak. A záró negyedben már a cserék is bőven szóhoz jutottak, a zalaiak biztosan nyertek.

Az első negyed bizonytalankodása után érvényesítette nagyobb tudását a ZTE és fölényes győzelmet aratott.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Örülök, hogy a hazai gyengélkedésünk után visszataláltunk a helyes útra. Keményen védekeztünk, koncentráltan játszottunk. A lányok maximálisan odatették magukat. Gratulálok nekik.