2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Könnyed győzelem a fővárosban

2018. október 15. hétfő, 11:42
SERCO TF Budapest - Zalakerámia ZTE KK 62-87 (18-21, 12-26, 19-21, 13-19). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 450 néző. Jv.: Tőzsér, Balog Gy., Horváth Cs.

TF: Sarenac (15/9), Buzás (2),  Krnjajszki (4),  McLane (19/6), Taylor (6). Csere: Filipovics (7), Szobi (5/3), Beák G. (4), Kozma. Vezetőedző: Merim Mehmedovics

ZTE: Ware (15/3), Thompson, Gliebov ((10/6),  Szabó Zs. (30/18), Agafanov (10). Csere: Doktor (8/6), Durázi (7/3), Gulyás (5/3), Papp (2), Farkas, Kovács K., Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Egy triplával nyitott a hazai csapat, ezzel először és utoljára vezetett a mérkőzés során. A ZTE gyorsan fordított. (7. p: 7-11). A vendégek védekezése nem volt elég kemény. Az újonc játékosai rendre válaszoltak a bekapott kosarakra, így fej-fej mellett haladt a két csapat. A második negyedre alaposan feljavult  a zalaiak védő játéka, fokozatosan húztak el. (14.p.: 25-34). A vendégeknél  Szabó nyújtott kiemelkedő teljesítményt, közelről, távolról egyaránt eredményes volt. A harmadik negyed elején húsz pontra nőtt a ZTE előnye. (22. p: 31-51). A zalaiak könnyedén, olykor könnyelműen is játszottak, de a TF-nek nem sikerült lőtávolba kerülnie. A ZTE-ben bőven kaptak lehetőséget a fiatalok, velük sem csökkent az előny. Az utolsó negyed elején mindkét oldalon sok volt a pontatlanság, három és fél percig mindössze 5 pontot szereztek a csapatok. Aztán ismét belelendült a ZTE és növelte előnyét.

Az újonc otthonában az első negyedet leszámítva végig irányított a zalai csapat és biztosan hozta a számára kötelező győzelmet.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A TF első hazai mérkőzését játszotta bizonyítani akart. Az első negyedbeli játékunk nem nagyon tetszett nekem.  A másodiktól javult a védekezésünk, keményebbé vált. A szerzett és a lepattanó labdákból  tudtunk építkezni. Nagyobb előnyre tettünk szert. Tudtam rotálni, a fiatalok sem vallottak szégyent.